Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

ÇİLEKTE YILIN SON HASADI

ÇİLEKTE YILIN SON HASADI
Sosyal Medyada Paylaş

– Gölet yapılırsa yıllık bin ton hasat bekleniyor
– Çilek 20 TL
Çileğin merkezi haline gelen Orhangazi’ye bağlı Mahmudiye mahallesinde kış döneminde seralarda yetiştirilen çilekte son yılın son hasadı yapılıyor. Mahmudiye üreticisi fizibilite çalışması tamamlanan ve proje aşamasına gelen göletin yapılması halinde yıllık rekoltenin bin tonu bulacağını ifade ediyor.

Son yıllarda hem rekoltesi hem de kalitesi artan çilekte 2020 yılının son hasadı yapılıyor. Bölgede kaliteli çileğin merkezi haline gelen Mahmudiye mahallesinde yılın 8 ayı hasat elde edilen çilekte 2020 yılının son hasadı yapılıyor.

Seralarda üretim devam ediyor
Her yıl mayıs ayında başlayıp aralık ayına kadar devam eden çilek hasadında üreticiler seralarda son ürünlerini topluyorlar. Aralık sonuna kadar hasadın devam edeceğini belirten üreticiler, 2021 hasadının mayıs ayında başlayacağını belirttiler.

Gölet ile rekolte artar
Mahmudiye mahalle muhtarı Veysel Üstün, yıllık ortalama 400 ton çilek hasadı elde ettiklerini belirterek, köyümüz için en önemli yatırımlardan olacak sulama göleti için fizibilite çalışmaları tamamlandı. Gölet proje aşamasında. Şayet gölet yapılıp devreye girerse yıllık rekoltemiz bin tonu bulacak diye konuştu.
Aralık ayında çilek fiyatı 20 TL’yi buldu
Öte yandan Çilek üreticisi fiyatlardan da son derece memnun. Kasım ve Aralık aylarında yapılan çilek hasadında üreticiler çileği 20 TL’ye İstanbul haline satabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ