Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ÇİMLER KURUYOR

ÇİMLER KURUYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Bu görüntüler yeşil Bursa’ya yakışmıyor

ÇİMLER KURUYOR

CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, Bursa’nın İstanbul tarafından giriş kapısı olan Orhangazi’de anayolun orta refüjündeki çimler ve ağaçların yaklaşık 1 aydır sulanmadığını ve kurumaya yüz tuttuğunu açıkladı. ‘Orhangazi Büyükşehir’in üvey evladı mı’ diye soran Teke, Orhangazi Belediyesi’ni de konuyu gündeme getirmemekle suçladı.

Orhangazi’yi ikiye bölen Yalova-Bursa karayolunda orta refüjde bulunan çimlerin sulama eksiği ve aşırı sıcaklar nedeniyle sararması CHP’nin tepkisine neden oldu. İlçe Başkanı Ender Teke, Yalova tarafından gelirken Bursa’nın giriş kapısı olan Orhangazi’de oluşan manzarayı eleştirdi.

‘BU BİR MİLLİ SERVET’

Halkın hizmet alamadığı her noktada bu konuları gündeme getirmeye devam ettiklerini söyleyen Teke,  Bursa’nın Yalova tarafından giriş kapısı olan Yeniköy ışıklı kavşağından şöyle seslendi; ‘Bursa’ya gelen vatandaşlarımız Orhangazi ilçemizden giriş yapıyorlar. Orhangazi giriş kısmındaki çimler yaklaşık 1 aydır sulanmıyor. Çimenler kurumuş durumda, ekilmiş olan ağaçlar kurumak üzere ve bu konuda hiçbir girişim yapılmamakta. Hep söylediğimiz gibi Orhangazi ilçesi Bursa büyükşehirin üvey evladı mı acaba? Neden Bursa Büyükşehir Orhangazi ile ilgili hizmetleri aksatmakta. Bu konuda Orhangazi Belediyesi konuyu ne kadar gündeme getirmekte. Bu milli bir servet. Buraya ekilen çimlerin yenilenmesi ekstra bir maliyet. Ekilen ağaçların, ekilen bitkilerin çürüyor olması, kuruyor olması bu yangın zamanda Türkiye’de alev alan ormanlar zamanında ayriyeten bir risk teşkil etmektedir. Bu sorunun biran önce giderilmesi, yetkililer tarafından buradaki sulama işleminin tekrar başlamasını talep ediyoruz.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ