SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Ciro kaybı desteği için Kırşehir esnafını bilgilendirdi

Ciro kaybı desteği için Kırşehir esnafını bilgilendirdi
Sosyal Medyada Paylaş

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelere pandemi dolayısıyla verilecek ciro kaybı desteği programıyla ilgili bilgi verdi.

KIRŞEHİR (Kırşehir Kısa Haber)

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelere yönelik ciro kaybı desteği başvurularının başlayacağını duyurdu.

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre, 2019 takvim yılından önce ya da 2019 takvim yılında başladığı işine devam eden ve 27/1/2021 tarihi itibarıyla faal mükellefiyeti bulunan, 2019 takvim yılındaki cirosu 3 milyon Türk Lirası ve altında olup söz konusu yıldaki cirosuna oranla 2020 takvim yılındaki cirosu yüzde 50 ve üzerinde bir oranda azalan yiyecek ve içecek alanında faaliyet gösteren KDV mükellefiyeti olan işletmelerin bir kez faydalanabileceği kaydedildi. Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, ciro kaybı desteğinin tek seferde ödenmek üzere 2 bin liradan az ve 40 bin liradan fazla olmamak üzere işletmelerin 2020 takvim yılındaki cirolarının 2019 takvim yılındaki cirolarına göre azalan tutarının yüzde 3’ü olacağını söyledi.

Destek programı başvuru süresinin bir aydan az olmamak üzere Bakanlığın internet sitesi üzerinden duyurulacağını belirten Öztürk, “Bu Tebliğ kapsamında ciro kaybı desteğinden faydalanma hakkına sahip olan işletmeler ‘turkiye.gov.tr’  internet adresi üzerinden başvuruda bulunabileceğini duyurdu. Öztürk ayrıca ciro kaybı desteğinin, destekten faydalananın başvuru esnasında bildirdiği ve elektronik ortamda doğrulanan banka hesabına yatırılacağını sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ