Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

DASK sigortasına talep arttı

DASK sigortasına talep arttı
  • Ekonomi
  • 05 Şubat 2021
  • 59 KEZ OKUNDU

Depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlara karşı güvence sağlayan Zorunlu Deprem Sigortası özelinde son dönem verilerine göre, İstanbul, Ankara ve İzmir ilk 3 sırada yer aldı.

BURSA (İGFA) – Yüksek riskli deprem kuşakları üzerinde yer alan Türkiye’de, her yıl yıkıcı yeni depremler yaşanıyor ve ihtiyaç duyulan en önemli konuların başında Zorunlu Deprem Sigortası geliyor.   Generali Sigorta,  1999 yılında Kocaeli ve Düzce’de meydana gelen depremlerden sonra önem kazanan Zorunlu Deprem Sigortası ile ilgili Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından paylaşılan verilere dikkati çekti. 2019’da yüzde 7.3, 2020 yılında ise yüzde 5.3 yeni poliçe artışı söz konusu oldu.  

Depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlara karşı güvence sağlayan Zorunlu Deprem Sigortası özelinde son dönem verilerine göre, İstanbul, Ankara ve İzmir ilk 3 sırada yer aldı. Bu illeri Antalya, Bursa, Adana, Sakarya ve Samsun izledi.

Generali Sigorta verilerine 2020 yılında online ve acente kanalı üzerinden DASK sigortası alma yüzdelerine göz atıldığında, yüzde 35 kadın ve yüzde 65 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ