Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

DEMOKRAT PART’İ KARAVAN PARK’A TEPKİ GÖSTERDİ

DEMOKRAT PART’İ KARAVAN PARK’A TEPKİ GÖSTERDİ
Sosyal Medyada Paylaş

 

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası(OTSO) ile Dutluca Mahallesi’nde bulunan 37 dönümlük arazide yer alan taşınmaz ile ilgili protokol tartışmaları sürerken, Demokrat Parti İlçe Başkanı Baki Bekar, “Yapılmak istenen nedir, yasal durumu nedir, mevzuata uygun mudur ?” diyerek konuyu yeniden gündeme taşıdı.

 

‘YANGINDAN MAL KAÇIRIRCASINA YAPILMAK İSTENEN NEDİR?’

Dutluca Mahallesi’nde bulunan bu arazideki oldu bittiye getirme hevesinin neden kaynaklandığını merak ettiklerini belirten Demokrat Parti İlçe Başkanı Baki Bekar, “Belediyenin buradaki tavrını anlamamakla birlikte, diğer tarafta yer alan Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilçe değerlerine halkımız adına katkı sağlaması gerekirken, halkımıza konu ile ilgili hiç bir bilgi vermeden, yangından mal kaçırırcısına kapı arkası iletişimlerle ne yapmak istediğini de anlamış değiliz? Demokrat Parti meclis üyelerimizce her seferinde ret kararı verilen bu konuyu, Orhangazi TSO ilgilileri yaklaşık olarak bir yıldır belediye meclisine getirmekte, ancak bu konunun içeriğini tam olarak açıklamamaktadırlar” dedi.

 

‘KONU İLE İLGİLİ KAMUOYUNU AYDINLATIN’

Kapalı kapılar ardında yapılan protokollerin Orhangazi halkına yarar getireceğini düşünmediklerini belirten Demokrat Parti İlçe Başkanı Baki Bekar, “Orhangazili Çevre avukatlarımız Sayın Erol Çiçek ve Sedat Ata’nın yasal tarafını yazdıkları olumsuzluklara rağmen,  bu konuda bu kadar ısrarcı olmalarının nedenini anlamak zor değil. Ancak biz ilçe değerlerine sahip çıkması gereken böyle bir STK’ya yine de bu düşüncemizi kondurmakta zorlanıyoruz. Niçin Dutluca Mahallesi’nde bulunan 37 dönümlük arazide yapılmak istenenin içeriğini ile ilgili ilçedeki siyasi parti ve STK’larla toplanarak bilgi verme gereği duyulmamıştır? İlçemizi ilgilendiren bu önemli konu ile ilgili bu tek başlarına verdikleri kararın sebebini Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi TSO yetkililerine sormak isterim. ”Yapılmak istenen nedir, yasal durumu nedir, mevzuata uygun mudur ?” bu konuları es geçerek böyle bir oluşuma girilmenin kime ne faydası olur?” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ