Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

DERELERE KAPSAMLI ISLAH

DERELERE KAPSAMLI ISLAH
  • Sağlık
  • 24 Eylül 2020
  • 2.080 KEZ OKUNDU
Sosyal Medyada Paylaş

Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü, Orhangazi’ye bağlı Yeni Sölöz, Sölöz, Dutluca ve Heceler Bölgelerindeki tüm dere yataklarında kapsamlı bir ıslah çalışması yürütüyor. Haziran ayında yaşanan sel felaketi sonrasında önce Yeni Sölöz Dere yatağında çalışmalar yapıldı. Daha sonra Sölöz Dere yatağı, şimdi ise Dutluca, Heceler ve Paşapınar bölgelerindeki dere yataklarında ıslah çalışmaları sürüyor. Hedef olası sel felaketlerinin önüne geçmek.

Geçtiğimiz haziran ayında Yeni Sölöz ve bölgesinde yaşanan sel felaketi sonrasında Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü bölgedeki tüm dere yataklarında kapsamlı bir ıslah çalışması başlattı.

Yeni Sölöz tamamlandı

DSİ Ekipleri sel felaketi sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun mahalleyi ziyareti sonrasında verdiği talimatla birlikte Yeni Sölöz deresinde bir ıslah çalışması yapmaya başlamıştı. Yeni Sölöz mahallesinin de içinden geçip İznik gölüne kadar uzanan derenin tüm yatağında ıslah çalışması yapılmış ve tamamlanmıştı.

Sölöz, Dutluca, Paşapınar bölgelerinde de aynı çalışmalar

DSİ ekipleri Yeni Sölöz’deki çalışmanın ardından Sölöz mahallesi içinden geçip İznik gölüne kadar uzanan derede de ıslah çalışması yaptı. DSİ ekipleri yaklaşık 2 kilometrelik güzergah üzerindeki çalışmasını tamamlayıp dere yatağını tamamen ıslah etti. DSİ ekipleri, Dutluca, Heceler ve Paşapınar bölgelerinde de ıslah çalışmaları yapacak.

Sel felaketlerinin önüne geçilecek

DSİ tarafından yürütülen ıslah çalışmaları sayesinde ise bölgede olası sel felaketlerinin de bundan sonraki süreçte önüne geçilmiş olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ