Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Destekler e-devlet üzerinden erişime açıldı

Destekler e-devlet üzerinden erişime açıldı
  • Güncel
  • 07 Şubat 2021
  • 49 KEZ OKUNDU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, COVID-19 salgını döneminde hayata geçirdikleri desteklere, e-devlet üzerinden kolay erişimi mümkün hale getirdiklerini açıkladı.

BURSA (İGFA)  – Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde salgın döneminde vatandaşlara ve iş dünyasına yönelik birçok desteği hayata geçirdiklerini söyledi.

“Bu destekler ile diğer kamu hizmetlerini Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda yapılan çalışmalarla, e-Devlet kapısından kolayca ulaşılabilir kıldık” ifadelerini kullanan Oktay, “Dijital Türkiye Salgın Döneminde e-Devlet” başlıklı grafiğe de yer verdi.

e-Devlet üzerinden yapılan başvurularda 243 bin 258, yapılandırılan borcun miktarı ise 3 milyar 672 milyon 699 bin 191 liraya ulaştığını kaydeden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay,

“İş Dünyasına Sunulan Hizmetler” başlığındaki verilere göre de salgın sürecinde basit usule tabi vergi mükellefleri ve vergiden muaf esnaf ve sanatkarlara sağlanan hibe desteği için e-devlet üzerinden 1 milyon 476 bin 616, kira konusundaki hibe desteği için 812 bin 207 başvuru yapıldı. Salgın döneminde lokanta ve kafelere sağlanacak ciro desteği başvuruları da bu ay içinde e-Devlet üzerinden alınmaya başlanacağı kaydedildi. 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ