Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

DEVA partisinden öğrencilere ‘kartlı’ destek sözü

DEVA partisinden öğrencilere ‘kartlı’ destek sözü
  • Siyaset
  • 15 Şubat 2021
  • 111 KEZ OKUNDU
Sosyal Medyada Paylaş

Deva Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, “Eğitim Destek Banka Kartı” ile öğrenci ihtiyaçlarına TL desteği vereceklerini duyurdu

MARDİN (İGFA) – DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, iktidara geldiklerinde yapay zeka kullanılarak ihtiyaç sahibi ailelerin ve ihtiyaç miktarının belirleneceğini, velilere temin edilecek Eğitim Destek Banka Kartı ile hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı kadar TL desteği sağlanacağını söyledi.

Parti olarak her zaman öğrencilerin yanında olacaklarını belirten DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, yerleşik siyasal kültürde olduğu gibi yalnızca eleştiri yapmadıklarını ülkenin sorunlarına çözümler ürettiklerini kaydetti. Günümüzde birçok öğrencinin eğitim-öğretim için temel ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda olduğunu ifade eden Ergen, “Şüphesiz temel eğitim ihtiyaçları karşılanmadan, kaliteli bir eğitim sürecinden söz edilemez. Bu doğrultuda, DEVA Partisi olarak, iktidar olduğumuzda Eğitim Destek Banka Kartı uygulamasını hayata geçireceğiz. Velilere temin edeceğimiz Eğitim Destek Banka Kartı ile öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını kendi tercihleri ile karşılayabilmesini arzuluyoruz. Her eğitim-öğretim dönemi başında, hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı oranında Eğitim Destek Banka Kartı’na TL desteği yükleyeceğiz. ‘Yapay Zeka’ kullanarak ihtiyaç sahibi aileleri ve ihtiyaç duyulan harcama miktarlarını belirleyeceğiz. Bu sayede kamu kaynaklarını ileri teknoloji ışığında doğru ve israfa yer vermeyecek biçimde kullanacağız. Aynı zamanda, her öğrencimizin ihtiyacına göre destek almasını sağlayarak, fırsat eşitliğinin önündeki engellerden birini de kaldırmış olacağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ