Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

DEVİR KARARINI MECLİSTEN GERİ ÇEKİN

DEVİR KARARINI MECLİSTEN GERİ ÇEKİN
Sosyal Medyada Paylaş

Millet İttifakı partileri ile bazı STK’lar Açıkhava Tiyatrosu önünde basın açıklaması yaptı

Orhangazi Belediyesi’nin bugün yapılacak olan Kasım Ayı meclis toplantısında Açıkhava Tiyatrosu bölgesinin Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne devri ile ilgili kararı öncesinde bir araya gelen Millet İttifakına mensup siyasi partiler ile bazı STK temsilcileri bu yanlıştan dönülmesi ve meclise gelecek olan konunun iptal edilerek meclisten geri çekilmesini talep ettiler.

Açıkhava Tiyatrosu bölgesindeki toplam 90 bin m2 alanın Büyükşehir Belediyesi’ne devri ile ilgili bugün yapılacak olan Kasım ayı meclis toplantısı öncesinde bir araya gelen Millet İttifakına mensup siyasi partilerden CHP ilçe başkanı Ender Teke, İyi Parti adına meclis üyesi Mehmet Burhan, SP İlçe başkanı Yakup Yıldırım, DP ilçe başkanı Baki Bekar ve Gelecek Partisi ilçe başkanı Yılmaz İmenç, bazı STK temsilcileri ile M.Turgut Ünlü Açıkhava Tiyatrosunun önünde bir araya gelerek görüşlerini belirttiler. Tüm ilçe başkanları kısa konuşmalar yaptıktan sonra tüm partiler ve STK’lar adına ortak basın açıklamasını CHP Kadın Kolları Başkanı Hatice Dinç Erden yaptı. Yapılan ortak basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi; İlçemizin en güzel, en değerli yerlerinin mülkiyetinin Bursa Büyükşehir’e devri durdurulmalıdır.

Mülkiyet devri konusu Orhangazi Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce başkanlığa gönderilen, Belediye Başkanı Bekir Aydın tarafından da meclise sevk edilen yazıda açıkça ifade edilmektedir.Belediye Başkanı yaptığı açıklamada bizi iftira atmakla suçluyor, “kesinlikle yalan, kesinlikle mülkiyet devri yok” diyor ama yazıdaki ifade açık. Allah kimseyi, kendi halkına yalan söylemek zorunda kalan bir belediye başkanının durumuna düşürmesin!

Orhangazi ilçemizin turizm ve tanıtımı için en önemli yeri olan Hüsnü Tozkoparan başkanımızın diktiği çamlığı, göl piknik alanını bile Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne devreden anlayış şimdi de amfitiyatro ve Şehit Erhan Öztürk Parkı ile Alis Park’tan oluşan  tam 90.000 m2 araziyi Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne mülkiyeti ile birlikte devretmek istiyor.

İlçemizin en güzel, en değerli yerlerinin mülkiyetinin Bursa Büyükşehir’e devri durdurulmalıdır. Orhangazili hemşerilerimiz, AKP’li yerel yönetimler tarafından oynanan oyunun farkına varmalıdır. İlk seçimde bu zihniyetin görevden uzaklaştırılması gereği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

AKP ve MHP’li Cumhur İttifakına dahil meclis üyelerine de çağrıda bulunuyoruz.

Yanlıştan dönmek için henüz geç değil. Gelin Orhangazi’nin lehine bir karar alın. Bu yanlışa hep birlikte dur diyelim. Elinizi vicdanınıza koyup karar verin ve bu önergeyi oybirliğiyle reddedelim.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ