Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

DEVLER LİSTESİNE 7 ORHANGAZİLİ FİRMA

DEVLER LİSTESİNE 7 ORHANGAZİLİ FİRMA
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) kent ekonomisine ışıktutan “Bursa İlk 250 Büyük Firma Araştırması – 2020” sonuçları belli oldu. Araştırma sonucunda listede Orhangazi’den Asilçelik 12.,Döktaş 26., Aka 56.,Ormo 57.,Kırpart 80., Sirena Marine Denizcilik Sanayi 114. ve Güngör Zeytin Gıda 148. sırada yer aldı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, pandemi nedeniyle 2020’nin tüm dünyada kayıp yıl olarak kabul edildiğini belirterek, “Bursa iş dünyası, yakın tarihin en büyük krizine karşı güçlü bir mücadele örneği sergiledi. Olağanüstü koşullara rağmen kent ve ülke ekonomisine değer katmaya devam eden tüm firmalarımız takdiri fazlasıyla hak ediyor.” dedi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti Bursa’da 2019 yılında net satışlarına göre sıralanan ilk 6 firma bu yıl da yerlerini korudu. İlk sırada 31,2 milyar TL ile 2019 yılında olduğu gibi Oyak Renault yer aldı. Listede Tofaş 24,7 milyar TL ile ikinci, Bosch ise 8,4 milyar TL ile üçüncü sırada bulunuyor. Söz konusu 3 firmayı sırasıyla Borçelik, Limak, Sütaş, Pro Yem, YazakiSystems, BeyçelikGestamp ve Asil Çelik takip etti. Sıralamada yer alan firmalardan 68’i otomotiv yan sanayi, 43’ü tekstil, 30’u gıda, tarım ve hayvancılık, 22’si perakende ticareti, 17’si makine ve teçhizat, 13’ü metal, 7’si hazır giyim, 7’si ağaç orman ürünleri ve mobilya, 6’sı plastik, 5’i çimento toprak ürünleri ve madencilik, 5’i enerji, 5’i çevre ve geri dönüşüm, 4’ü inşaat, 4’ü otomotiv ana sanayi, 3’ü ekonomik ilişkiler ve finans, 3’ü hizmet eğitim ve danışmanlık, 3’ü kimya, 3’ü lojistik, 1’i elektrik-elektronik, 1’i de sağlık alanında faaliyet gösteriyor.

ORHANGAZİ’DEN 7 DEV LİSTEDE

Araştırma sonucunda listede Orhangazi’den Asilçelik 12.,Döktaş 26., Aka 56., Ormo 57., Kırpart 80., Sirena Marine Denizcilik Sanayi 114. ve Güngör Zeytin Gıda 148. sırada yer aldı.

EROL HATIRLI ” GÜÇLÜ SANAYİMİZ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR”

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Hatırlı Bursa’nın en büyük 250 firması araştırması yapıldı. Orhangazi olarak güçlü sanayimiz ve ekonomimizle yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. İlçemizde faaliyet gösterip Listeye giren Asilçelik, Döktaş,Aka,Ormo,Kırpart,Sirena Marine Denizcilik Sanayi  ve Güngör Zeytin Gıda ‘yı tebrik ediyorum” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ