SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Didim Ticaret Odası’na teşekkür plaketi

Didim Ticaret Odası’na teşekkür plaketi
Sosyal Medyada Paylaş

Geçtiğimiz ay Didim Devlet Hastanesi’ne yoğun bakım tipi solunum cihazı bağışlayan Didim Ticaret Odası’na teşekkür plaketi verdi.

DİDİM POSTASI
Plaket takdim törenine katılan Didim Kaymakamı Halil Avşar, başta Ticaret Odası ve diğer hayırseverlerin bağışlarıyla Koronavirüs ile mücadeleye önemli katkı sunulduğunun altını çizerken, Oda’ya teşekkür etti.

Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Oda’nın salgın sürecinde üyelerinin talepleri ve ihtiyaçlarının yanında ilçemizin sorunlarının çözümü noktasında inisiyatif aldığını ve imkanlar ölçüsünde katkı sağladığını söylerken, devlet hastanesine solunum cihazı bağışı ve uzaktan eğitime erişimde teknolojik imkanları olmayan öğrencilere tablet bağışı gibi konularda sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini ifade etti.

Erbaş, yerli ve milli üretime destek amacıyla solunum cihazını ülkemizin stratejik kurumları tarafından üretilen Biyovent marka yoğun bakım tipi cihaz tercih ettiklerini hatırlattı. Başkan Erbaş, Didim’in tüm sorunlarının çözümünde kurumların kollektif bir akılla hareket etmesinin gerekliliğine vurgu yaptı. 

Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla da yurtdışından Didim’e gelen yabancı turistlerin ve yurtdışında ikamet eden vatandaşların dönüşlerinde zorunlu kılınan PCR testi konusunda Didim Devlet Hastanesi’nin test merkezi kurarak sonuçların hızlıca vatandaşa ulaştırılması için büyük gayret gösterdiğini hatırlattı.

Didim Devlet Hastanesinde yapılan plaket takdiminde; Didim Kaymakamı Halil Avşar, Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Devlet Hastanesi Başhekimi Ethem Bilgiç, İlçe Sağlık Müdürü Oben Döndü, Ticaret Odası Başkan Yardımcıları Hikmet Atilla ve Ebubekir Apaydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Figen Cevrem Gürsoy, İsmet Kartal ve Burhan Teke, Başhekim Yardımcısı Halil Akıl, Başhemşire Şerife Ege ve Ticaret Odası Genel Sekreteri Murat Güneş yer aldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ