SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Diyanet-Sen Siirt’ten İmamoğlu’na eleştiri

Diyanet-Sen Siirt’ten İmamoğlu’na eleştiri
Sosyal Medyada Paylaş

Diyanet-Sen Siirt Şube Başkanı Hamit Evin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe’ye hakaret eden gençlere hoşgörü ile yaklaşırken onları sükûnete, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaya davet eden Diyanet’in hutbesini eleştirmesini manidar bulduğunu söyledi.

SİİRT (İGFA) – Geçtiğimiz cuma günü camilerde ‘Boğaziçi’yle hutbeyi doğru bulmadığını söyleyerek Diyanet’i ve onun başkanını siyasi davranmakla suçlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Diyanet-Sen Siirt Şube Başkanı Hamit Evin, İmamoğlu’nun kutsal kıble Kabe’nin gösteri maksadıyla yerlere serilmesine ses çıkarmadığını kaydetti.

Diyanet ve hutbe konusunun Müslümanların ortak değeri olduğunu vurgulayan Hamit Evin, “Hiçbir şekilde bir siyasi partinin, belediye başkanın bunun üzerinden rant sağlamaya çalışması ve siyasi polemik yapmaya hakkı yoktur ve haddi de değildir. İmamoğlu’na tavsiyemiz laf cambazlığını bıraksın 16 milyon İstanbul halkının hak ettiği hizmetlerle meşgul olsun” açıklamasında bulundu.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ