SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Doğal gaz acil müdahale ekiplerinden ihbar uyarısı

Doğal gaz acil müdahale ekiplerinden ihbar uyarısı
Sosyal Medyada Paylaş

SOCAR Türkiye iştiraki Bursagaz ve Kayserigaz, abonelerine 187 Doğal Gaz Acil Hattı ile bu hizmete başvurmaları gereken durumlara ilişkin bilgilendirme yaptı. Doğal gaz acil müdahale ekiplerinin 2020 yılında Kayseri’de14 bin 159, Bursa’da ise 24 bin 366 ihbara müdahale etti.

KAYSERİ / BURSA (İGFA) – Halkın doğal gazı güvenli ve kesintisiz bir şekilde kullanması için çalıştıklarını ifade eden SOCAR Türkiye iştiraki olan Bursagaz ve Kayserigaz, acil müdahale ekipleriyle 7/24 her an görevinin başında olduklarını duyurdu. 2020 yılında 187 Doğal Gaz Acil Hattı’nı arayanlardan Kayseri’de 14 bin 159, Bursa’da ise 24 bin 366 ihbara müdahale edildiğini kaydeden şirket, ihbarlar konusunda dikkat edilmesi gereken durumları da hatırlattı.

Kokusuz bir gaz olan doğal gaz kaçağı olması durumunda kolayca anlaşılabilmesi için çürük sarımsak kokusu ile kokulandırıldığını belirten ekipler, doğal gaz kokusu duyulduğunda yapılmaması gerekenleri şöyle sıraladı:

“Çakmak veya kibrit yakmayın. Lamba ve diğer elektrikli cihazları açmayın, kapatmayın veya fişten çekmeyin. Kapı ve pencereleri açıp ortamı havalandırın. Doğal gaz ile çalışan cihazların ve sayacınızın vanasını kapatın. Kapı zilini kullanmayın ve kullandırmayın. Kıvılcım çıkarabileceği için telefonunuzu kullanmayın. Herkesin gaz kokusu olan mekânı terk etmesini sağlayın. Koku bodrumdan geliyorsa bodruma inmeyin. Arızayı kendiniz gidermeye çalışmayın. Komşularınızdan veya evinizin dışından 187 Doğal Gaz Acil Hattı’nı arayın”.

Bu arada 187 Doğal Gaz Acil Hattı arandığında sırası ile problemi net bir şekilde anlatmalarını isteyen şirket, açık adresin paylaşılmasını, acil müdahale ekibinin kısa sürede adrese ulaşması için detaylıca adres tarifi ile acil durumda ulaşılabilmesi için telefon numaranızın paylaşılmasını istedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ