Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

DOĞALGAZ FİRMASINDAN MÜJDE

DOĞALGAZ FİRMASINDAN MÜJDE
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de doğalgaz dağıtım ve kazı lisansını elinde bulunduran Armagaz firmasının Bölge müdürü, kaymakamlık tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada Yeniköy’ün bu kış döneminde doğalgaz kullanabileceği müjdesini verdi.

Doğalgaz kazı ve dağıtım lisansını elinde bulunduran Armagaz Firmasının bölge müdürü Andaç Karalıkay Kaymakamlık tarafından düzenlenen İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

Doğalgaz müjdesi

Orhangazi’de son dönemde tartışma konusu olan dış mahallelerin doğalgaz kullanımı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Armagaz Bölge Müdürü Andaç Karlıkay 2006 yılında Orhangazi şehire merkezinde doğalgaz kullanımına geçildiğini hatırlatarak, 2015 yılından itibaren ise Örnekköy, Fatih, Gedelek ve son olarak da Çeltikçi mahallelerinin doğalgaz kullanmaya başladığını vurguladı. Andaç Karlıkay Yeniköy ve Çakırlı planlaması ile ilgili de yaptığı açıklamada, Yeniköy için ihtiyaç olan boru siparişlerinin verildiğini belirterek, burada ana hat bitti. Yeniköy için 1100 adet servis kutusu planlamamız var bunların montajı yapılacak. Bu yıl için de Yeniköy’deki çalışmaları tamamlayıp Yeniköy’ün gaz kullanımına geçmesini planlıyoruz dedi.

Üreğil, Çakırlı, Cihanköy

Andaç Karlıkay Yeniköy’ün ardından Çakırlı için de bu yıl sonuna kadar gaz kullanımına geçilmesi için tüm planlamalarımızı yaptık. Burada da gaz kullanımına geçmiş olacağız. Üreğil için ise 2022 yılında tüm çalışmalarımızı yapıp tamamlayacağız dedi. Bu hat üzerinde son olarak Keramet Mahallesi’nin gaz kullanım çalışmalarını yürüteceklerini söyleyen Andaç Karlıkay, Yeniköy çalışmaları esnasında bu yıl Cihanköy bağlantısını da yapmayı planlıyoruz. Ortaköy için ise Sugören ile birlikte aynı anda çalışma yapılması düşünülüyor. Tüm bu çalışmaları bu yıl ve gelecek yıl tamamlamayı planlıyoruz dedi. Güneyköy’e doğalgaz verme çalışmalarının halen sürdüğünü söyleyen Andaç Karlıkay buradaki hattan Orhangazi’ye bağlı Hamzalı ve Fındıklı mahallelerinin bağlantısını yapmayı planlıyoruz dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ