Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Doğalgaz sorununu Meclis’e taşıdı

Doğalgaz sorununu Meclis’e taşıdı

Geçtiğimiz ay CHP Orhangazi ilçe yönetimi ile birlikte Orhangazi’de bir dizi ziyaretlerde bulunan CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, Orhangazi’de bazı bölgelerde yaşanan doğalgaz sorunu ile ilgili TBMM’de Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, TBMM’de ilçede yaşanan doğalgaz yatırımları ile ilgili bir soru önergesi sundu. Yüksel Özkan, ilçedeki doğalgaz kazı ve dağıtım lisansını elinde bulunduran firmanın pandemiyi sorun ederek yatırım yapmadığını ifade etti.

ENERJİ BAKANLIĞINA SORU ÖNERGESİ

Armagaz firmasının EPDK’nın Yalova, Orhangazi, Karamürsel Dağıtım Lisansı’nın 2004 tarihinde kazanmış olduğunun hatırlatıldığı TBMM soru önergesinde Özellikle Orhangazi’de ilçe sınırları içerisindeki yaşayan vatandaşlar ve yine Orhangazi ilçesi sınırlarında faaliyet gösteren farklı sektörlerdeki sanayi tesisleri temsilcilikleri Armagaz tarafından dağıtımı yapılan doğalgazdan yararlanamadıklarını dile getirmektedirler. Sanayi üretiminin yapıldığı bölgelerde firmalar halen basınçlı gaz tankerleri ile enerjilerini sağlamakta, bu durum ise yakın çevrelerinde yaşayan vatandaşlar için tehlikeli bir hal almaktadır. Çakırlı ve Yeniköy Mahallesi başta olmak üzere birçok mahalleye halen doğalgaz verilememiştir. Söz konusu firma herhangi bir yatırım yapmamakta, vatandaşlar mağdur olmaktadır. Bu nedenle, Firma yetkilileri tarafından doğalgaz başvuruş yapan vatandaşlara pandemi süreci bahane edilerek yatırım yapamıyoruz denilmişmidir?, Firma yetkilileri tarafından vatandaşlara, yeterli bütçelerinin olmadığı bahane edilerek söz konusu bölgelere doğalgaz ulaştıramayacağız denilmişmidir?, Sanayi tesisleri doğalgaz kullanım miktarı taahhüt etmelerine rağmen, firma neden gerekli yatırımı yapmamaktadır.?, Çakırlı ve Yeniköy Mahallelerine neden 3 yıldır doğalgaz ulaştırılamıyor?

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ