Reklam
Reklam>
Ajans Orhangazi Haber

Eğitim Bir-Sen Kilis’ten Boğaziçi tepkisi

Eğitim Bir-Sen Kilis’ten Boğaziçi tepkisi
  • Eğitim
  • 06 Şubat 2021
  • 69 KEZ OKUNDU

Eğitim-Bir-Sen Kilis İl Başkanı Bekir Şen; Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili darbe arayşına geçit vermeyeceklerini söyledi.

KİLİS (İGFA) – Eğitim-Bir-Sen Kilis İl Başkanı Bekir Şen, Taksim Gezi Parkı’nda ağaçların yerinin değiştirilmesini ‘ağaçlar katlediliyor’ bahanesiyle fırsata çevirmeye çalışanların, 28 Şubat’ın psikolojik harekâtını andıran söylem, yöntem ve eylemlerle darbe arayışına girenlerin, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki ortamı kendisine uygun bir zemin olarak görenlerin yeni bir tezgâh peşinde olduğunu söyledi.
Hukuka, kanuna ve mevzuata uygun olarak gerçekleştirilen rektör atamasını kendi ideolojik saplantılarına uygun bulmayanların, algısal yöntemlerle, tepkisel söylemlerle bir eylem kapasitesi oluşturma gayretkeşliği içinde olduğunu savunan Şen, “Yeni atanan rektörün daha önce bir siyasi partiden aday olduğu bahanesiyle rektör olarak görevlendirilmesine karşı çıkanların siyasi özgürlüklerden ne anladığı, amaçlarının bilim değil, sadece ideoloji olduğu, bazı hak ve özgürlükleri sadece kendilerine yakıştırdıkları, vandallıklarından ve sürekli darbe arayışlarından açıkça belli olmaktadır.
Kıblemiz olan Kâbe’nin resmini saygısızca yere atanlar, kendi öğrencilerini fişleyenler, ‘mesele Boğaziçi değil, sen hâlâ anlamadın mı?’ pankartıyla, Gezi’yle akrabalığını ortaya koyanlar, aradıklarını asla bulamayacak. Biz her zaman düşünce ve fikir özgürlüğünden yanayız” diye konuştu.

Eğitim-Bir-Sen olarak, yasakların ve sınırlamaların kalkması, özgürlük alanlarının genişlemesi için mücadele ettiklerinin altını çizen Bekir Şen, “Görüntüsü yerli, zihniyeti yabancı, İstiklal Mücadelesi’nin manasını bilmediği için istikbali müstemleke temsilciliği olarak hayal eden, kaosla beslenen bu zihniyetin milletimizin iradesine ket vurmasına, devletin bağımsızlığına karşı, 28 Şubat’ta, 17/25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da olduğu gibi, aynı kararlılıkla duracağız” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ