Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Fethiye’deki cinayet iddiasında ağabeyden ilginç detay

Fethiye’deki cinayet iddiasında ağabeyden ilginç detay
  • Asayiş
  • 10 Şubat 2021
  • 34 KEZ OKUNDU

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Kelebekler Vadisi’nden düşerek ölen hamile kadının ağabeyinden ilginç iddia geldi. Kardeşini kaybeden Naim Yolcu: “Doğacak çocuğun ismini Hamza koymak istedi. Damat ise Hamza değil, Toprak olacak demişti”

Erdoğan KARAGÖZ  (GERÇEK FETHİYE)

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi’nde 3 yıl önce fotoğraf çekilirken kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden ve 7 aylık hamile Semra Aysal’ın olay günü kendiliğinden düşmediği, eşi tarafından ittirilerek öldürüldüğü öne sürüldü.  

Telefonla ulaştığımız öldürülen Semra A.’ın Sakarya’nın Akyazı’da yaşayan ağabeyi BBP İlçe Başkanı Naim Yolcu, her şeyi planlayıp kız kardeşini zorla tatile götürdüğünü iddia etti. Olayın sessizce takipçisi olduklarını anlatan Yolcu, “18 Haziran 2018’de talihsiz bir olay yaşadık. O gün kardeşimi Adli Tıp’tan almaya giden de bendim. Aradan 2 buçuk yıl geçti. Ondan sonra yaşadıklarımız haberlerde de çıktı; Selfie çekilirken düştü diye ama biz olayın öyle olmadığını biliyorduk. Ondan sonraki süreçte biz sessizce adalet aradık, bu olayın magazinleşmesini istemiyorduk, hiç bir yerde de paylaşmadık. Sessizce olayın takipçisi olduk. Neticesinde davamız Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi” diyerek önümüzdeki günlerde yapılacak ilk duruşmada Hakan A.’ın hakim karşısına çıkacağını belirtti.

Yolcu, Hakan A.’nın kız kardeşi adına vekaletname çıkardığını ve bu şekilde muhasebeci olan kardeşi adına kredi çektiğini öğrendiklerini belirtti. “Ayrıca kız kardeşimin üzerine bir yıllık ferdi kaza sigortası yaptırmış. Kız kardeşimin vefatından önce 84 bin, 15 bin ve 30 bin olmak üzere toplam 129 bin liralık 3 kredi çekmiş” diyen ağabey Naim Yolcu, “Bu kredilerin ödemesi aylık 11-12 bin liraya denk geliyor. Bu kadar geliri olmadığı halde bir insan kredi borcunu nasıl ödeyebilir. Kardeşim kredi kartı bile kullanmazdı. Kız kardeşimin haberi olmadan bu kredileri çekmiş” ifadelerini kullandı.  

OĞLUNA TOPRAK İSMİNİ KOYACAKTI
Naim Yolcu, “Kız kardeşimin oğlu olacaktı. Adını Hamza koyacaktı. Ancak Hakan, ‘ismi Hamza olmayacak. O Toprak olacak’ demiş. O anda düşünemiyorsunuz. Sadece oğlunun isminin Toprak olmasını istiyor diye düşünüyorsunuz. Ama bu olayın ardından, bu sözün ne kadar manidar olduğunu anladık ve şüphelerimizin haklılığı ortaya çıktı” dedi. 

KREDİ BORCUNU ÖDEMİŞ 
Kardeşinin cenazesi eve getirildiğinde internete girip kredi borcunu ödediğini de söyleyen Naim Yolcu, “Hala yüreğim sızlıyor. Olaydan sonra Hakan’ın kız kardeşi bile yanımıza gelip, ‘Hiç mi şüphelenmiyorsunuz? Bu şeytanın vücut bulmuş hali’ şeklinde konuştu. 

OTOBÜS BİLETİNİ İPTAL ETTİRMİŞ 
Naim Yolcu kız kardeşinin doğumunun yaklaştığını ve bu nedenle yürümekte ve oturmakta güçlük çektiğini anlatarak, “Kız kardeşimle İzmir’e gitmişlerdi. Orada kız kardeşim İstanbul’a işine dönecekti. Otobüs biletini iptal ettirip, Fethiye’ye zorla tatile götürmüş. Kardeşimi 3 saat o uçurumun dibinde oturtmuş. Bu planlı bir cinayet… Doğmamış bebeği ile eşi öldü ancak cenazede gözünden yaş gelmedi. Oradan gönderdiği fotoğrafların olay saati ile farklılığı da ortada” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ