Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Göldeki çekilme araştırılacak

Göldeki çekilme araştırılacak
  • Sağlık
  • 30 Eylül 2020
  • 4.689 KEZ OKUNDU
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi ve İznik Belediyelerinin üye olarak bulunduğu İznik Gölünün Koruma Birliği Eylül Ayı Meclis toplantısı Orhangazi Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşti. Birlik Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında yapılan meclis toplantısına İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta ve Meclis üyeleri katıldı.

İznik Gölünü Koruma Birliği Eylül Ayı meclis toplantısının tek gündem maddesi olan 2021 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi ilk oturumda Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmek üzere havalesi oy birliği ile kabul edildi. İznik Gölünü Koruma Birliği Eylül Ayı Meclis toplantısının 2. Oturumunda 2021 Mali Yılı Gelir –Gider Bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta “ İznik Gölünü Koruma Birliği Eylül Ayı Meclis Toplantımızı gerçekleştirdik. İznik Gölündeki suların çekilmesi çok ciddi anlamda görülmeye başladı. İznik Gölündeki su çekilmeleri ile ilgili araştırma çalışmalarımıza başladık. Gölümüzün gözle görülür seviyede sularının çekilmesi ile alakalı ben inanıyorum ki İznik olarak bizler elimizden geleni yaptığımız gibi Orhangazi Belediye Başkanımız Bekir Aydın’da bu yönde çalışmalarını başlatarak tamamlayacaktır. İki Belediye ortak bir çalışma alanı oluşturularak İznik Gölü’nü eski seviyesine ulaştırmak için cabalarımız bu yönde olacaktır.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ İznik Gölünü Koruma Birliği Eylül Ayı Meclis Toplantımızı İznik Belediye Başkanımız Kağan Mehmet Usta ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirdik. İznik Gölündeki suların çekilmesi İlçemizde daha fazla bir şekilde görülür seviyededir. Bizler İznik Belediyesi ve Orhangazi Belediyesi olarak çalışmalarımızı tamamlayarak süreci Devlet Su İşleri Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığına giderek bu konuda kesin çözüm bulmak istiyoruz.  Gölümüzdeki su çekilmeleri ile ilgili hukuksal anlamda neler yapılabilir noktasında araştırmalarımızı başlattık. Bizler İznik Gölü çevresinde büyüdük ve gelecek nesillerimize de büyüdüğümüz gölü bırakmak istiyoruz” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ