Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

GÖLET İÇİN SÜREÇ HIZLANDIRILIYOR

GÖLET İÇİN SÜREÇ HIZLANDIRILIYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Çilek diyarı Orhangazi’ye bağlı Mahmudiye Mahallesi’nin uzun zamandır beklediği sulama göleti için süreç hızlandırılıyor. DSİ Bölge Müdürü Yüksel Tazegül ile birlikte Mahmudiye’de göletin yapılacağı alanda inceleme yapan Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, projenin hızlandırılması için gerekli adımların atılacağını ifade etti.

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık geçen hafta gerçekleştirdiği Mahmudiye ziyaretinde söz verdiği gibi DSİ Bölge Müdürü ile birlikte dün yeniden Mahmudiye Mahallesi’ndeydi. Ak Parti Milletvekili Zafer Işık, İlçe başkanı Gökhan Ulusu, Belediye Başkan vekili Bekir Aydın ve DSİ Bölge Müdürü Yüksel Tazegül ile birlikte Mahmudiye Mahallesi’nde hayata geçirilmesi planlanan Gölet bölgesini gezdi. Göletin bulunduğu alanın engebeli olmasından dolayı heyet traktör ve kamyonetlerle bölgeye ulaştı.

Ölçümler yapılıyor

DSİ tarafından zemin etüt çalışmaları yapılan Gölet bölgesinde inceleme yapan Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık 1 yılı aşkın süredir Gölet için zemin etüt ve su ölçüm çalışmalarının sürdüğünü ve bu çalışmalarda sona gelindiğini ifade etti. Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık;  Çileği ile meşhur Mahmudiye mahallemizi çok önemsiyoruz. Geçtiğimiz hafta yine Mahmudiye mahallemizdeydik, bir hafta aradan sonra yine mahallemizdeyiz. Sulama göleti için geçen yıl çalışmalar başlamıştık, su ölçümlerinde sona doğru yaklaşıyoruz. Süreci daha da hızlandırmak için büyük bir gayret ve çaba harcıyoruz. Nasip olursa kısa bir zaman içinde de son ölçümleri tamamlayarak ihale ve yapım süreçlerine başlamayı hedefliyoruz ifadelerini kullandı.Yaz aylarında sulama için ciddi sıkıntıların oluştuğu mahallede sulama göleti büyük önem arz ediyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ