Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

GÜRSEL ŞENSOY OSGB Antikor testlerine başladı

GÜRSEL ŞENSOY OSGB Antikor testlerine başladı
  • Sağlık
  • 24 Eylül 2020
  • 4.091 KEZ OKUNDU
Sosyal Medyada Paylaş

Yüzde 96 oranında doğruluk

Gürsel Şensoy OSGB anlaşmalı olduğu işyerlerindeki tüm çalışanlar için covid-19 antikor testlerine de başladı.

Erken tanı ve hızlı sonuç

Bursa’nın ilk OSGB’leri arasında olan Gürsel ŞENSOY OSGB anlaşmalı olduğu iş yerlerindeki çalışanlar için Covid-19 Korona virüs antikor testlerini uygulamaya başladı. Kısa sürede sonuç veren testler sayesinde erken tanı ile birlikte tedavi ve kontrol süreçleri ile yayılmanın da önüne geçildiğini belirten sağlık kuruluşu yetkilileri bu sayede iş yerlerinde güveneli çalışma ortamı oluşturmanın daha kolay olabileceğini belirttiler.

Önemli olan antikorların tespitidir.

Covid-19 korona hastalığında amaç Antikorların tespitidir. Bu amaçla üretilen Hızlı kart testlerinde kullanılan ve yeni geliştirilen Makro-ELİSA. ECLIA veya MİKRO-ELİSA yöntemleriyle yüzde 96  oranında doğrulukla IgG antikor düzeylerinin tespit edildiğini belirten sağlık kuruluşu yetkilileri çok sayıda test uygulamaya başladıklarını ve bu uygulamaların sadece anlaşmalı oldukları firmalarda geçerli olduğunu belirttiler.

İş yerleri için önemli

Çevremizde çok sayıda Fabrika ve sanayi kuruluşlarına hizmet veren Gürsel ŞENSOY OSGB yetkilileri Firmalarda çalışan kişi sayılarının fazla olması nedeniyle iş yeri hekimlerinin titiz davrandıklarını ve isteğe bağlı olarak yapılan testlerin aynı zamanda yayılma hızını azalttığını belirterek işyerlerinin çalışma performanslarının da bu sayede yavaşlamadığını söylediler.

Pozitif vakalar yönlendiriliyor

Fabrikalar ve iş yerlerinde yapılan test sonuçlarında pozitif çıkan vakaların ilgili devlet hastanelerine yönlendirildiğini belirten kurum yetkilileri bu sayede çok sayıda vakaya erken tanı kitleriyle yardımcı olduklarını ifade ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ