Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

HALK EĞİTİM ONLARCA BRANŞTA KURSLARA BAŞLADI

HALK EĞİTİM ONLARCA BRANŞTA KURSLARA BAŞLADI
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2021-2022 Eğitim Öğretim sezonu kış dönemi kursları çok sayıda farklı branşta kurslarla başladı.

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ağustos ayında usta öğretici müracaatlarının ardından, eylül ayı itibarı ile usta öğretici değerlendirmelerinin ardından Ekim ayı itibarı ile de yeni kurslara başladı. Orhangazi HEM’de Ekim ayından itibaren merkez binada çini, su kabağı, unutulmaya yüz tutmuş sepet örücülüğü, el sanatları, giyim, mefruşat, bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, işaret dili gibi kurslar da başladı.

Farklı branşlar ile kasımda da yeni kurslar

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kasım ayı itibarı ile de arıcılık, kalorifer ateşlemeciliği, resim, müzik kursları başlayacak. Bununla birlikte okullarda yine halk eğitim aracılığı ile öğrencilere yönelik robotik kodlama, bilgisayar, Kuran-ı Kerim, spor kursları da devam edecek. Yine aynı kapsamda özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için de spor ve sanat kursları açılacak. Farklı kurumlarla ortak olarak da yine bilgisayarlı muhasebe ve işaret dili kursları da başladı. Merkez bina kurslarının yanı sıra Yeniköy, Gedelek, Narlıca, Sölöz ve Örnekköy mahallelerinde de giyim, iğne oyası kursları da yine kış döneminde devam edecek. Orhangazi HEM Müdürü Bilal Kuzu, Kaymakam Süleyman Özçakıcı öncülüğünde başlatılan unutulamaya yüz tutmuş meslekler kapsamında sepet örücülüğü kursunun da bu yıl başladığını ve bu kursun da büyük ilgi gördüğünü belirterek, amacımız her bireye ulaşmak dedi. Bilal Kuzu, başta kaymakam Süleyman Özçakıcı olmak üzere kendilerine destek olan Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve ilgili tüm kurum müdürlerine de teşekkür etti.

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ