Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

HARİTA DEĞİŞİYOR

HARİTA DEĞİŞİYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Tehlike nefes kadar yakında

HARİTA DEĞİŞİYOR

Orhangazi’de neredeyse sıfıra kadar inen COVİD-19 vaka sayısı tekrar 100’ün üzerine çıktı.

Her kesimden yapılan hijyen uyarıları, aralıksız süren aşılama programlarına rağmen COVID-19 vakaları artışta. Aşılama programı sayesinde bir süre önce vaka sayılarında düşüş yaşanan Orhangazi’de son günlerde yeniden vaka sayıları yükselmeye başladı. 2021 yılının ilk aylarında 100 barajının üzerinde seyreden Orhangazi’deki toplam vaka sayısı kapanmalar ve Haziran ayında başlayan yoğun aşılama programı sayesinde neredeyse sıfıra kadar inmişti.

100’Ü GEÇTİK

Ancak Temmuz ayının ilk haftasından bu yana Türkiye’de olduğu gibi Orhangazi’de de vaka sayılarında yeniden yükseliş görülmeye başlandı. Orhangazi’de vaka sayısıyla ilgili resmi hiçbir kaynak açıklama yapmıyor. Ancak alınan bilgilere aralarında delta varyantlarının da bulunduğu vaka sayıları yeniden 140’a kadar yükseldi.

HARİTA KIZARIYOR

Orhangazi’de vaka sayılarının arttığını gösteren bir diğer nokta ise yoğunluk haritası. Hayat Eve Sığar uygulamasındaki yoğun harikasında kısa süre önce Orhangazi’de kırmızı alan kalmamıştı. Şimdilerde ise ilçe merkezinde önemli oranda riskli bölgeler oluştuğu gözleniyor ve bu bölgelerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

BAŞHEKİM’DEN ÇAĞRI

Orhangazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ferit Alaybeyoğlu da sosyal paylaşım sitesi hesabı üzerinden çağrıda bulundu.  COVİD-19 hastalığından kurtulmanın tek yolunun aşı olmak olduğunu belirten Alaybeyoğlu, ‘Bu zamana kadar aşılarımızın tedarikiyle ilgili önemli bir sorun yaşamadık. Halkımızın aşıya kolay ulaşabilmesi için gece 24:00’a kadar aşılamaya devam ediyoruz. Aşı olmak isteyen vatandaşlarımız randevularını alarak aile hekimliklerinde ve hastanemizde aşılarını olabilirler. Randevu bulamayan veya almakta sorun yaşayan vatandaşlarımız randevuları hastanemizde oluşturularak aşılanabilir.’ İfadelerini paylaştı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ