Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

HAYVAN BAKIM EVLERİ CİNS KÖPEKLERİYLE DOLU

HAYVAN BAKIM EVLERİ CİNS KÖPEKLERİYLE DOLU
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi sokakları ve hayvan bakımevleri ilçe de yaşayan vatandaşların bir hevesle aldığı fakat bakımının zorluğundan dolayı sokağa terk ettiği cins köpeklerle dolu.

Orhangazi Hayvanlarla Yaşam Derneği Sorumlusu Emrullah İlmen barınaklarında çok sayıda cins köpeğin olduğunu söyledi. Barınaktaki tüm köpeklere özenle baktığını belirten İlmen “ Sokaklarımız maalesef cins köpeklerle dolu. Bir hevesle alınan masum canlar heves bitiminde acımasızca dışarılara salınıyor” dedi.

CANLILARIN PARAYLA SATILMASINA KARŞIYIZ

Köpek, kedi, gibi hayvanların parayla satılmasına her zaman karşı olduğunu vurgulayan barınak sorumlusu Emrullah İlmen; “Hayvanları parayla satın almayın onlarda birer canlı parayla insanların istedikleri yerlere savrulması hiç doğru bir davranış değil. Onlara da saygı göstermek zorundayız! Onların bizden istediği tek şey sıcak bir yuva ve biraz şevkat.Petshoplardan kedi köpek almak yerine havyan barınaklarına mama bağışında bulunmak hayvanlara yapabileceğiniz en büyük iyilik olur.”

BARINLAKLARDA SOKAK KÖPEKLERİNDE DAHA ÇOK CİNS KÖPEK BULUNUYOR

“Barınaklarda çok sayıda cins köpekler bulunuyor. Kafeste gözünü açıp yavruyken sahiplendirilen köpeklerin sokakla bir bağlantısı olmazken, heves bitimi sonrasında sokağa salınıyor. Buradan evde besleyen hayvanlarını sokağa salmayı düşünen vatandaşlara sesleniyorum. Hayvanlarınıza bakamayacak noktaya gelirseniz lütfen onları sokağa salmak yerine özel barınaklara verin, orada en azından sokaklardan daha iyi yaşarlar” dedi.

Orhangazi hayvanlarla yaşam derneği gönüllülerin koruma aldığı bakımevi sorumlusu Emrullah İlmen şuan görevli olduğu hayvan barınağında Terrier, Golden, Rus Finosu,Labrador, Av köpeği cinslerinde köpekler olduğunu belirterek, hayvan satın almak isteyen vatandaşlara gönüllülerden oluşan hayvan bakımevlerine gitmeleri gerektiğini söyleyerek, orada istedikleri köpekleri hayvanları bulabileceklerini dile getirdi.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ