Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Hemşire Yılmaz’dan engellilere 40 bin kapak

Hemşire Yılmaz’dan engellilere 40 bin kapak
  • Yaşam
  • 10 Şubat 2021
  • 23 KEZ OKUNDU

Malatya’da Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Servisi’nde görevli hemşire Çağla Yılmaz, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu’nun mavi kapak kampanyasına topladığı 39 bin 960 adet kapak ile destek verdi.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da Kent Konseyi bünyesindeki Engelliler Çalışma Grubu farkındalık oluşturmak ve ihtiyaç sahibi engellilere medikal destek vermek amacıyla ‘mavi kapak’ kampanyası başlattı.

Araştırma Hastanesi Tüp Bebek servisinde görevli hemşire Çağla Yılmaz, büyük bir çaba ile 39 bin 960 adet mavi kapak toplayarak engellilere destek oldu. Yıl boyunca mavi kapak topladığını söyleyen hemşire Yılmaz, “Engelli kardeşlerimiz için toplumda farkındalık uyandırmak ve ufakta olsa bir katkıda bulunabildiysem ne mutlu bana” dedi.  

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş ise,  engellilerin toplumsal hayata adaptasyonları yanında sosyal ve kültürel çalışmalar yapmaya özen gösterdiklerini belirtti. Toplanan 39 bin 960 adet mavi kapağın bir engellinin ihtiyacını gidermek adına büyük önem taşıdığını kaydeden Altuntaş, “engelliler yararına toplanan mavi kapakların geri dönüşüm şirketleri üzerinden nakitte çevrildiğini ve geri dönüşüm ile birlikte çevre bilincinin yanı sıra engelliler konusunda farkındalık oluşturulduğunu söyledi. . 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ