Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

“HEP BİRLİKTE EL ELE YENİLİK İÇİN YARIŞA DEĞİL HİZMETE ADAYIZ”

“HEP BİRLİKTE EL ELE YENİLİK İÇİN YARIŞA DEĞİL HİZMETE ADAYIZ”
Sosyal Medyada Paylaş

-Muhtelif Esnaf Sanatkârlar Odası Başkan Adayı İbrahim Demirkaya hizmet için çalışmalarına devam ediyor

Orhangazi Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlar Odası, 6 Martta gerçekleşecek olan kongresine hazırlanırken Başkanlığa aday olan İbrahim Demirkaya’da esnaflara projelerini anlatıp esnafların sorunlarını yakından dinlemeye devam ediyor.

Hep Birlite El Ele Yenilik İçin Yarışa Değil Hizmete Adayız” sloganıyla Orhangazi Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlar Odasına Başkan adayı olan İbrahim Demirkaya ve yönetimi çalışmalarına hız kesmeden devam ederken aynı zamanda esnafın yanında olup projelerini anlatıyor. Esnaflar tarafından güler yüz ve samimiyetle karşılanan İbrahim Demirkaya gezdiği esnaflara “Yönetimimizle birlikte kurulacak olan AR-GE (Araştırma Geliştirme) ekibi ile esnaf ve sanatkârların sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik, sürekli proje üreterek, projelerin alt yapısını oluşturacağız. Fizibilite çalışmaları yapıp üst birlikler, kurumlar ve yerel yönetimlerden gerekli desteklerin alınması sağlayıp, sonrasında projeleri aktif hale getireceğiz. Bu yola çıkma amacımız ise hayata geçirilecek finansal projelerden, esnafımızın üst seviyede faydalanmalarını sağlamak ve satış pazarlama, kârlılık, finans ve inovasyon konularında verilecek eğitimler ile esnafımızın bilinçlenmesini bilgilenmesini istiyoruz.  Ticaret’lerine daha verim’li ve kâr’lı olarak devam etmesini de planlıyoruz. İlçemizde her ekonomik şartta ayakta kalabilecek bir esnaf modeli oluşturacağız” dedi.

Gerçekleştirecekleri projelerle alakalı yetkili yerlerle görüşmeler yaptığını belirten İbrahim Demirkaya;

EĞİTİM PROJESİ

Esnaflarımız ile ilçemizde ki ticaretin daha verimli, karlı ve bilinçli hale gelmesi için panel, seminer, konferans ve fuar’lara katılımlarını sağlayacağız. Meslekleri ile alakalı geliştirici, yenilikçi ve finansal eğitim programları düzenleyeceğiz. Katılım sağlayamayan esnaflarımıza ise,  sektörel veya genel eğitici sunumların, CD halinde kendilerine ulaşmasını sağlayacağız.

CİRO ARTTIRMA PROJESİ

İlçemiz de faaliyet gösteren kurum, kuruluş, fabrika, işletme ve gelir düzeyi yüksek kişiler ile görüşülerek, Toplu alışveriş, erzak yardım kampanyaları, sarf malzeme ihtiyaçları gibi alışverişlerini büyük oranda, odamıza üye olan esnaflarımızdan yapılmasını sağlayacağız.

HUKUK DANIŞMANLIK HİZMET

Özellikle yeni iş hayatına atılacak olan kişilerin, esnaf odasına başvuruları sırasında, sektör, iş hayatı ve finansal konulara hâkim olup olmadığının görüşülmesi sonrasında, doğru kararı vermelerinde yardımcı olunacaktır. Aksi takdirde tecrübesiz, deneyimsiz ve hiçbir alt yapısı olmayan kişiler esnaf olmaktadır. Ve piyasamızda kendi sektöründe faaliyet gösterdiği zaman içerisinde, finansal olarak kabul edilemeyecek şekilde, bilinçsizce satış politikaları uygulamaktır. Sonuç olarak bu kişi belirli bir zaman sonra çok ciddi bir borç yükünün altına girmekte ve iflas etme durumu ile karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca faaliyet süresince aynı sektördeki diğer esnaflara da zarar vermektedir. Bu sektör kirliliğinin, mümkün olduğunca önüne geçmek gerekmektedir.

Bu kutsal yolda esnafların her zaman yanında olacağını vurgulayan Demirkaya diğer adaylara başarı dilerken bu süreci bir yarış olarak görmediğini esnafın kendi başkanını kendisinin seçeceğini ve kim daha iyi çalışmalar yapacaksa o kişinin başkan olması gerektiğini belirtti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ