Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

HİZMET İÇİN KAR ENGEL DEĞİL

HİZMET İÇİN KAR ENGEL DEĞİL
Sosyal Medyada Paylaş

 

Orhangazi Belediyesi ekipleri yoğun kar yağışıyla birlikte tüm kadro sahada yerini alarak çalışmaları her alanda devam ediyor. Karla mücadele ekipleri 24 saat esasına dayanarak sahada çalışırken, Orhangazi Belediyesi Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını yoğun kar yağışına aldırış etmeden vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Önce sağlık dediler ve kar yağışına aldırış etmeden hizmete devam ettiler

Orhangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı sağlık biriminin hasta nakil ambulans ekipleri, ilçe genelinde yağan kar yağışına aldırış etmeden hizmetlerine devam ederek vatandaşların hiçbir şekilde sağlık ile alakalı sorun yaşamaması için çalışmalarını sürdürüyor. Yatağa bağımlı, yürüyemeyen hastaların tedavisi için evden hastaneye, tedavisi tamamlanan hastaların da hastaneden eve nakillerini sağlıyor.

Soğuk havada sıcak yemekler kapılarında

Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğüne bağlı sıcak yemek dağıtan ekipler karlı soğuk havalarda, sıcak yemeklerini ihtiyaç sahibi vatandaşların kapılarına kadar ulaştırıyorlar. Kimsesiz,  hasta ve yaşlı vatandaşların evlerinde yemek hazırlamaya imkânı olmayan veya ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlara yönelik yapılan bu çalışma her gün düzenli olarak sıcak yemek çıkartılıyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar bırakılıyor. Ayrıca belediye ekipleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemeklerini verirken bir ihtiyacı olup olmadığını sorarak onların yalnız olmadıklarını hissettiriyorlar.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ İlçemizde görünen yoğun kar yağışının etkisi altında olduğumuz bugünlerde, bizler sadece karla mücadele çalışmalarımızı sürdürmüyor aynı zamanda sosyal belediyecilik faaliyetlerimizi de yerine getiriyoruz. Birçok alanda belediye hizmetlerini görebilirsiniz. Belediye demek sadece yol yapmak ve asfalt atmak demek değildir, Belediye demek vatandaşların ihtiyaçlarını elinde olduğu imkânlar dâhilinde en iyi şekilde hizmet vermesi demektir. Bizler bu anlamda bu karlı ve soğuk havalarda ne vatandaşımızın ne de doğa da yaşayan canlılarımızı mağdur etmemek için canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Karla mücadele Ekiplerimizi 24 saat esasına dayanarak gece gündüz saha ’da olurken, aynı zamanda ambulans hizmetlerimiz ’de görevinin başında çalışmalarına devam ediyor. Kışın en soğuk havalarında sıcak yemeklerimiz ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın kapısında. Doğa da yaşayan canlılarımızın bu karlı zor şartlarında yiyecek bulmada zorlandıkları bugünlerde bizler belediye olarak sahada can dostlarımızın aç kalmamaları için çalışmalarımız sürüyor. Orhangazi için gece gündüz demeden sahada çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Bizlerin tek bir derdi var, bu zorlu kış aylarında hiçbir vatandaşımız hiçbir can dostlarımız mağdur olmasın” dedi

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ