Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

HÜRRİYET MAHALLESİNİN KORKULUR KÂBUSU ORTADAN KALKIYOR

HÜRRİYET MAHALLESİNİN KORKULUR KÂBUSU ORTADAN KALKIYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de Fındıklı yolu üzerinde bulunan maden ocaklarından  aldıkları yükler ile Hürriyet mahallesinden geçen kamyon şoförleri,  mahalle halkını tehlike oluşturdukları gerekçesi ile defalarca tepkisine ve eylemlerine neden olan kamyonlar için,alternatif yol çalışmaları nihayet başladı.

Orhangazi’de Hürriyet mahallesinin yıllardır beklediği yol çalışmaları başladı. Fındıklı mahallesi yolu üzerinde bulunan maden işletmelerine ait maden malzemelerini taşıyan ve ana yola ulaşmak için Hürriyet Mahallesi merkezinden geçen ağır tonajlı araçlar çeşitli nedenler ile mahalle içinde birçok kez trafik kazalarına neden olmuştu.

“Bu konu için defalarca yollar kesilerek eylem yapıldı”

Ağır tonajlı kamyonların oluşturduğu riskler  nedeniyle , Hürriyet mahallesinden kale yoluna çıkan kavşağı trafiğe kapatan mahalle halkı yeni kazaların meydana gelmemesi adına burada defalarca eylem yapıp,ağır tonajlı kamyonlar için alternatif yol yapılması ve kamyonların şehir merkezine girmemesi için yetkililere çağrıda bulunmuştu.

Halkın haklı isyanı üzerine söz konusu ağır tonajlı araçların Hürriyet mahallesinden geçişini önlemek için harekete geçen Bursa büyükşehir belediyesi Kale yolu üzerinde yeni adliye binası yakınlarından Bursa yönüne doğru direkt olarak ana yola bağlanacak yeni yolda çalışmalara başladı.
‘’2.5 Kilometrelik Yol’’
Ağır tonajlı araçlar için yapımına başlanan alternatif yolda büyükşehir ekiplerinin hummalı çalışması devam ederken,kale yolundan Bursa yönüne bağlanacak yolun uzunluğunun 2.5 km olacağı bildirildi.Ayrıca yolun geçeceği bazı arazilerin özel mülk olması nedeniyle de arazi sahiplerinin bazıları ile henüz anlaşma sağlanamadığı ancak çalışmaların bu anlamda da sorunsuz devam ettiği kaydedildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ