Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

İLÇEYE DEĞER KATACAK ÖNEMLİ PROJELERİMİZ YOLDA

İLÇEYE DEĞER KATACAK ÖNEMLİ PROJELERİMİZ YOLDA
Sosyal Medyada Paylaş

 

Belediye Başkanı Bekir Aydın, görev süresinin 3.yılında basın mensupları ile bir araya geldi

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Halil Bozoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleri ile birlikte basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Başkan Aydın, İlçemizde mesai mefhumu gözetmeksizin gece-gündüz demeden doğru bilgileri halkımıza ulaştırma adına çalışan basın mensupları ile bir araya gelerek bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonraki çalışmalar hakkında bilgiler verdik dedi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Bugün Ak Parti İlçe Başkanımız Gökhan Ulusu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımız Halil Bozoğlu, Başkan Yardımcılarımız ve Meclis üyelerimiz ile birlikte İlçemizin değerli basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldik. İlçemiz adına yapılan çalışmalarımız bir bir anlattık ve yapımına devam eden çalışmalar hakkında da bilgiler verdik. İlçemize katma değer katacak yeni çalışmalarımızı ve projelerimizi değerlendirdik.

 

Ramazan ayı bereketiyle gelir

Bolluğun, Bereketin Eksik olmadığı, birliğin, hoşgörünün arttığı bu mübarek ayda hayırlı, huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmemizi diliyorum. Ramazan ayına girmemize sayılı günler kala ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik Erzak paketlerimizi hazırladık ve dağıtımına başladık. Özellikle ramazan ayı öncesi kendimize 1000 adet erzak paketi hedefi koyarak şuan onların dağıtımına başladık. Erzak paketlerimizin içindeki ürünleri Orhangazi esnafımızdan alarak hem de onlara katkı sunduk. İhtiyaç sahiplerimize erzaklarımızı dağıtımını da en kısa zamanda tamamlayarak bacası tütmeyen ev bırakmayacağız.

 

 

Yeniköy Mahallesi doğalgaza kavuşuyor

Basın mensupları ile bir araya geldiğimiz kahvaltıda yapılan çalışmaların yanı sıra yapımına devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verirken, Yeniköy mahallemize doğalgaz çalışmalarının devam ettiğini ve bu önümüzdeki kışa Yeniköy mahallemiz doğalgazına kavuşmuş olacaktır. Çakırlı mahallemiz içinde doğalgaz çalışmalarımız sürüyor ve doğalgaz olmayan dış mahallelerimiz içinde bir çalışma yürütüyoruz, hedefimiz bu dönem için tüm mahallemize doğalgazı kavuşturmaktır.

 

Meydan projesi ile ilgili büyük gelişme

 

İlçemizin en büyük sorunlarından birisi olarak görünen meydan düzenlenmesi ve oradaki atıl binaların güzel bir hale getirilerek modern bir meydana kavuşmasıdır. İlçemizin meydanını daha modern bir hale getirmek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalarda 2 farklı proje çalışmaları üzerinde artık somut adımların atıldığını ve en kısa zamanda bu somut adımların da hayata geçirilerek, İlçemize hem modern hemde yakışır bir meydana sahip olacağız.

 

Tarımda gelişen bir Orhangazi

İlçemizde tarımsal alanda her geçen gün gelişen ve büyüyen bir ilçedir. İznik gölü kenarında belediyemize ait olan 200 dönümlük atıl durumda bulunan bir arsamızı değerlendirmek adına buraya tarımsal çalışmalar yapmayı planlıyoruz ve bununla ilgili çalışmalarımızı başlattık. İlçemizin trafik konusunda gerçekten çok büyük sıkıntıların olduğunun farkındayız ve bununla alakalı bir çalışma başlatarak trafiği en aza indirmek adına neler yapılabilir bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Spor kenti Orhangazi yapma adına bakanlığımızdan aldığımız spor yatırımlarımız da devam ediyor. Bizlerin tek bir hedefi var, ilçemizi daha yaşanabilir bir hale getirmek. İlçemizde sorun olarak gördüğümüz her şeye bir çözüm arayışı içindeyiz. Bu konuda gerçek anlamda basına büyük bir görev düşüyor. Bizler ilçemize yenilikler katma değer katarak çalışmalarımızı sürdürürken, sizlerde bunu en iyi şekilde tanıtmak sizlerin kalemine düşüyor. Cumhur İttifakımızın İlçe Başkanlarının, Büyük Şehir Belediye Başkanımızın ve Milletvekillerimizin destekleri ile İlçemizi daha modern ve yaşanabilir bir hale gelmesi noktasında yaptığı tüm katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Böylesine güzel ve verimli bir programda katılım sağlayan değerli basın mensuplarında da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Görüş ve düşüncelerini dile getiren gazetecilerin sorularını da cevaplayan Başkan Aydın Program sonrası İlçe ’de yayın yapan gazetelerin temsilcileri ile bir toplu fotoğraf çekildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ