Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

İZNİK GÖLÜ ŞENLENDİ

İZNİK GÖLÜ ŞENLENDİ
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Kaymakamlığı ve Orhangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Su Sporları Şenliği İznik Gölü Orhangazi sahilindeki İskele bölgesinde ilk kez gerçekleştirildi. İznik Belediyesi ve Mudanya Burgaz Su Sporları Kulüpleri’nden gelen kano, yelkenli ve diğer su sporları sporcularının gösterileri büyük beğeni topladı.

Orhangazi’de bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Su Sporları Şenliği büyük ilgi gördü. Orhangazi Kaymakamlığı ve Orhangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen birinci Su Sporları Şenliği İznik Gölü Orhangazi Sahilindeki İskele bölgesinde yapıldı.

Renkli görüntüler yaşandı

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve gelecek yıllarda genişletilerek yapılması planlanan Su Sporları Şenliği’nde Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Belediye Başkanı Bekir Aydın, meclis üyeleri ve çok sayıda davetli de yer aldı. Sabah saatlerinde sporcularla birlikte başlayan kahvaltı organizasyonu ile başlayan Su Sporları Şenliği’nde daha sonra yelken ve kanocular İznik Gölü’nün serin sularında görsel bir şölen oluşturdu.

Su kayağı büyük ilgi gördü

Etkinlikte hız motoru ile yapılan su kayağı ile Jet-Sky’lerin gösterileri de yer aldı. Mudanya Burgaz Su Sporları ile İznik Belediyesi Su Sporları Kulüplerinden yaklaşık 50’ye yakın sporcunun yer aldığı etkinlikte bir sporcu da paramotor ile İskele bölgesinde havada gösteriler sergiledi.

Aydın; Su Sporların ilgiyi artırmalıyız

Spor etkinliklerinin son bölümünde ise Sponsor firmalar Ormo ile Özhan Marketler ve katılan kulüp yöneticilerine plaket ile tüm sporculara da katılım belgesi protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Bekir Aydın, İznik Gölü’nün su sporları için son derece uygun olduğunu belirterek, bu konuda gençlerimiz ve çocuklarımız için bir zemin oluşturup eğitim almalarını sağlamamız ve dolayısıyla su sporlarına da ilgiyi artırmamız gerekiyor dedi.

Kaymakam Özçakıcı; Kısa bir selamlama konuşması yapan Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı ise İznik Gölü Orhangazi sahilinin su sporları için son derece uygun olduğunu belirterek, bu tür etkinlikleri genişleterek bundan sonraki süreçte de yapmamız gerekiyor. Yelken ve kano gibi sporları Orhangazili çocuklarımız ve gençlerimize öğretip bu sporun gelişmesini sağlamamız gerekiyor dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ