SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda yılın ilk toplantısı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda yılın ilk toplantısı
Sosyal Medyada Paylaş

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclisi 27. Olağan Toplantısını video konferansla gerçekleştirdi.

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclisi, yılının ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanı M. Hanefi Öksüz başkanlığındaki toplantıda, Ocak ayı faaliyetleri ve ekonomik gelişmeler değerlendirildi.

KMTSO Meclis Başkanı M. Hanefi Öksüz, yaptığı konuşmada Kahramanmaraş’ın ekonomide eskiye dönmeye başladığını ve lokomotif sektörlerin pandemiden daha az etkilendiğini söyledi.Özellikle turizm ve hizmet sektörlerinin daha fazla etkilendiğini kaydeden Öksüz, turizm ve hizmet sektörlerinin daha fazla etkilendiğini belirterek, “Kahramanmaraş’ın lokomotifi biliyorsunuz önce tekstil sonra da çelik eşya. Yeni sektörlerimiz de oluşmaya başladı. Bu bakımdan pandemiden çok fazla diğer turizm ve hizmet sektörü ağırlıklı olan şehirler kadar etkilenmedik. Ama bu dönemleri iyi değerlendirmemiz lazım. Bu dönemlerde hızla değişen teknolojiye uygun yatırımlarımızı hiç aksatmayalım. Çünkü teknolojiye ayak uydurmamız şart sanayide. Bizim işimiz yoğun rekabet içerisinde burada rekabet gücümüzü tutabilmek için mutlaka en son teknolojiden istifade etmemiz lazım” diye konuştu.

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu ise Ocak ayı faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Kahramanmaraş olarak 2019 yılında 926 milyon dolar ihracat yapmışken 19. sırada olduklarını anımsatan Balcıoğlu, 2020 yılında 825 milyon dolar ihracat yaparak 20. sıraya gerilediklerine dikkati çekerek, “Bu çok az bir düşüş ama inşallah bu yıl bunu telafi edeceğiz. Ama iyi olan bir şey varsa Aralık ayında ihracatımızı yüzde 46 artırmışız. Demek ki bu yıla daha hızlı gireceğiz inşallah. 2020 yılında bizim ihracatımızda en çok artışla 15 milyon dolar artışla Irak birinci sırada, 7 milyon artışla Mısır ikinci sırada, 5,5 milyon artışla da Pakistan üçüncü sırada” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ