SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Karatosun’dan yeni eğitim yılı mesajı

Karatosun’dan yeni eğitim yılı mesajı
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, 2020-2021 Eğitim öğretim sezonunun başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen ve günlük hayatın büyük bir bölümünü etkileyen Covid-19 salgını dolayısıyla, Mart ayından itibaren okullarımızda verilmekte olan yüz yüze eğitime ara vererek, geride bıraktığımız eğitim öğretim yılını uzaktan eğitimle tamamladık diye konuşan Hüseyin Karatosun, Eğitim camiası olarak 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk gününde Anasınıfı ve 1’inci sınıf öğrencilerimizi aşamalı ve kontrollü bir şekilde okullarımızda tekrar ağırlamakta olmanın sevinci ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Yüz yüze eğitime başlayacak minik öğrencilerimiz gruplara ayrılarak haftanın 5 günü maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak öğretmenlerinin kontrolünde eğitime devam ederken, diğer sınıf seviyelerinde bulunan öğrencilerimiz ise haftada 30 saat olmak üzere okul idaresi tarafından belirlenecek program doğrultusunda EBA üzerinden canlı derslere katılarak uzaktan eğitime devam edeceklerdir dedi.

Önlemlerimizi aldık

Sağlık Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde,  yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları tamamlandı diye devam eden Karatosun, bu doğrultuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerek 31 Ağustos’tan itibaren devam eden uzaktan eğitim, gerekse bugün başlayacak yüz yüze eğitimin ilçemizde başarılı bir şekilde sürdürülmesi için hazırlıklarımızı eksiksiz bir şekilde tamamladık. İçinde bulunduğumuz bu hassas süreçte,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yönetiminde eğitim kadromuz, velilerimiz ve öğrencilerimiz hep birlikte, karşılıklı anlayış ve hoşgörü içerisinde, gereken gayreti göstereceğimize inancımız tamdır. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizden en büyük beklentimiz, pandemi dolayısıyla alınan tedbirlere en iyi şekilde uyarak, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek sağlıklarına dikkat etmeleridir. İnanıyoruz ki bütün öğrencilerimiz yüz yüze eğitimden uzak kalınan bu dönemi, en verimli şekilde daha çok çalışarak geçirecek ve okullarına hazır bir şekilde kavuşacaklardır. Bu duygularla 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının eğitim camiamıza, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, sağlıklı bir gelecek diliyorum dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ