Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

KARAVAN PARK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KARAVAN PARK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda Orhangazi Belediyesi ile Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Dutluca Altında göl sahilinde kurulması planlanan Karavan Park için çalışmalar başladı. Bu yaz sonuna kadar çalışmaların büyük bir bölümünü tamamlamayı hedefleyen Orhangazi TSO ve Belediye, gelecek sezondan itibaren bölgeyi Karavan Turizmine açmayı planlıyor.

Orhangazi’de İznik Gölü Sahili Karavan Turizmine kazandırılıyor. Orhangazi Belediyesi’nin geçmiş meclis toplantılarında görüşülerek karara bağlanan ve Orhangazi Belediyesi ile Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak işbirliği ile hayata geçirilecek olan Karavan Park Orhangazi’ye bağlı Dutluca Mahallesi altında İznik Gölü sahilinde oluşturuluyor.

Saha temizliğine başlandı

Karavan Park’ın hayata geçirilmesi planlanan Dutluca Altındaki yaklaşık 37 bin m2’lik alanda Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası oluşturulan ekiplerle saha temizliği çalışmalarına başladı. Bölgede açılacak olan alanda ise Karavan Park oluşturulacak.

Proje hazırlanacak

Karavan Park için saha temizliğinin ardından da alana uygulanacak olan proje üzerinde çalışma yapılacak. Projenin belirlenmesinin ardından ise çalışmalar başlayacak.

Gelecek sezona yetiştirilmesi planlanıyor

Orhangazi Belediyesi ile Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında gerçekleşecek olan projenin kış döneminde çalışmalarının tamamlanıp yeni bahar ve yaz dönemine yetiştirilmesi planlanıyor. Projenin tamamlanması ile birlikte alan Türkiye’nin dört bir yanından gelecek karavancıların hizmetine sunulacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ