Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

KAYMAKAM YENİ OKUL PROJESİ İÇİN TOPLANTI DÜZENLEDİ

KAYMAKAM YENİ OKUL PROJESİ İÇİN TOPLANTI DÜZENLEDİ
Sosyal Medyada Paylaş

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 154 ilçeye 154 okul projesi kapsamında Orhangazi’ye de planlanan yeni okul binası için ilk toplantı Kaymakam Süleyman Özçakıcı başkanlığında yapıldı. İlçedeki ilgili kurumların katıldığı toplantıda ortak fikir ise ilçeye nitelikli bir lise kazandırmak oldu.
Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Bekir Aydın, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, AK Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu ve Orhangazi Ticaret ve sanayi odası başkanı Erol Hatırlı katıldı. Toplantıda TOBB’un yapacağı okul binası ile ilgili ihtiyaç duyulan okul planlaması masaya yatırıldı.

 

Ortak fikir “Nitelikli Lise”
Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Kaymakam Süleyman Özçakıcı başkanlığındaki toplantıda Orhangazi’nin acil ihtiyaç duyduğu okul türü masaya yatırıldı. Toplantıya katılanların ortak fikri ise ilçeye nitelikli bir lise binası kazandırmak.
Fen Lisesi yada Sosyal Bilimler lisesi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta imzalanan 154 ilçeye 154 Okul projesi kapsamında Orhangazi’ye de yapılması planlanan yeni okul binası için yapılan ilk toplantıda ortaya çıkan ortak fikir ise ilçeye bir Fen Lisesi yada Sosyal Bilimler Lisesi binası kazandırmak.
Okul arsası konusu da masaya yatırıldı
Konu ile ilgili yapılan toplantıda ayrıca okul binası için okul arsası konusu da masaya yatırıldı. Daha önce okul alanı olarak imar planında gösterilen Alemdar Tesisi karşısındaki arsaya yapılması planlanıyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ