SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kayseri Hacılar’da kiracı esnafa destek kararı

Kayseri Hacılar’da kiracı esnafa destek kararı
Sosyal Medyada Paylaş

Kayseri’ye bağlı Hacılar ilçesinde Belediye Meclisi, pandemide olumsuz etkilenen kiracı olan ilçe esnafına indirim ve pazarcı esnafından da bedel alınmamasını oybirliği ile kabul etti.

KAYSERİ (İGFA) – Kayseri’de Hacılar Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Pandemiden etkilenen ilçe esnafına yönelik İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda destek kararının da alındığı Hacılar’da, belediye kiracılarına yüzde 20 indirim, pazarcı esnaftan ise işgaliye ücreti alınmamasını kararlaştırıldı.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, geçen yıl Mart ayından bu yana dünyada ve Türkiye’de pandemi sürecinin devam ettiğini anımsatarak, “Kira alacakları ile ilgili olarak da yılbaşı itibariyle 2 yılda bir kira ihalesi yapıyoruz. Bu iki yıllık kiralarda biz yasanın öngördüğü ölçüde artışları yapıyoruz. Hacılar Belediyesi olarak pandemi sürecinde kapalı kalan, verimi düşen işyerlerimiz oldu. Bu bağlamda toplamda yüzde 20 indirim yaparak kiracılarımızdan bedel alınmaması talebimiz oy birliğiyle kabul edilmiştir” dedi.  
Bu arada pazarcı esnafa da destek olmak adına pazarcı esnaftan da ücret almayacaklarını vurgulayan Başkan Özdoğan, “İlçemize kayıtlı 38 pazarcı esnafımız var ama 26 kişinin aktif olduğunu biliyoruz. Belediye olarak esnafımıza pandemi dolayısıyla bir desteğimiz olsun istedik. Pandemi sürecinde mağdur olan esnafımızdan ücret alınmaması konusu da oybirliği ile kabul edilmiştir” dedi.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ