SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kayseri Kocasinan’da ‘led’li tasarruf

Kayseri Kocasinan’da ‘led’li tasarruf
Sosyal Medyada Paylaş

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi, 3 yıl önce hayata geçirdikleri LED teknoloji aydınlatma ile 1 yılda 2,5 milyon lira tasarruf sağladı.

KAYSERİ (İGFA) – Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, teknoloji yeniliklerini yakından takip ettiklerini belirterek, çevre ve insan odaklı çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Bu kapsamda 3 yıl önce hayata geçirdikleri LED teknoloji aydınlatmayla bir yılda 2,5 milyon lira tasarruf ettiklerini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, şu anda Türkiye genelinde teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biri olduklarını öne sürerek, “Tamamen dijitalleşmiş bir yönetim sistemimiz var. Bu doğrultuda 2016 yılında daha hızlı ve daha kaliteli belediyecilik hizmetlerini sunabilmek için yazılımı yüzde yüz belediye personelimiz tarafından yapılmış olan Çözüm Merkezini hayata geçirdik. Ardından teknolojik sistemlere yatırımlar yaparak, vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırdık. E-belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra parklarımızda akıllı aydınlatma ile ilçemizi görsel ve estetik olarak daha güzel bir hale getirdik. 3 yıl önce hayata geçirdiğimiz LED teknoloji aydınlatmayla hem daha fazla aydınlık hem de daha fazla enerji tasarrufu sağladık” diye konuştu.

Kocasinan’da toplamda 4 bin aydınlatma direğinin eski ampullü armatürlerinin LED armatürlerle yenilediğini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar,”Özellikle çevreye duyarlı tasarımı olan aydınlatma ürünlerinde enerji verimliliğinin yanı sıra önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Yenilikçi yaklaşımlar ile aydınlatmada vatandaşlarımıza alışılmışın dışında adeta görsel bir şölen sunuyoruz” dedi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ