SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kayseri sanayicisinden e-ticaret atağı

Kayseri sanayicisinden e-ticaret atağı
Sosyal Medyada Paylaş

KİGADER’i ağırlayan Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, pandeminin ardından e-ticaret’e ağırlık verdiklerini dile getirirken, Kayseri Ticaret Odası’yla ortak bir projeye imza atacaklarını söyledi.

KAYSERİ (İGFA) – Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER) Başkanı Duygu Uludaşdemir ve yönetim kurulu üyeleri, İsmail Yıldız, Mehmet Uzel ve Öner Çalış, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarete KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya da katıldı.

Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi pandemi dolayısıyla e-ticaret de esnafın yaşadığı sıkıntılara yönelik KTO ile ortak bir proje hazırladıklarını söylerken, proje kapsamında ihracatçı ve esnafa yönelik e-ticaret’e geçiş için yardımcı olacak bir teknik destek düşündüklerini ifade etti.

Pandemiye rağmen ihracatta da önemli adımlar attıklarını kaydeden Büyüksimitçi, “ 2 milyar 624 milyon dolar ile rekor kırdık. İstanbul ve İnegöl’ün ardından mobilya sektöründe 721 milyon dolarlık dış ticaret gerçekleştirdik” dedi.

Koronavirüs nedeniyle fuarların yapılamadığını vurgulayan KSO Başkanı, “Dijital çağdayız. Esnafımıza yönelik 70 destek talebimizden 11’i kabul gördü. HES Kodu ile lokanta ve cafelerin açılması için mücadele veriyoruz” dedi.

KİGADER’İ ANLATAN DOSYA SUNDU

Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Duygu Uludaşdemir de ziyaret de Başkan Büyüksimitci’ye KİGADER’i anlatan bir dosya sunarak  yapacakları faaliyetler hakkında bilgi verdi. İnternet yasasının çıkmasını beklediklerini ifade eden Uludaşdemir, ilk etapta 8 haber sitesi olarak birleştiklerini, ancak bu sayıyı artıracaklarını sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ