SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kilis için ortak akıl

Kilis için ortak akıl
Sosyal Medyada Paylaş

Kilis Basın Cemiyeti Başkan Vekili Abdullah Alpdağ ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Odası Başkanı Ömer Sevengül, ortak payda olan Kilis’i geliştirmek adına birlikte hareket edilmesi gerektiğini savundu.

KİLİS (İGFA) –  Kilis Basın Cemiyeti Başkan Vekili Abdullah Alpdağ ve  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Odası Başkanı Ömer Sevengül, dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan pandeminin Kilis esnafını çıkmazın eşiğine getirdiğini söyledi.

Esnafın sorunlarına ortak paydada buluşmak kaydıyla bir araya gelerek çözüm bulmaları gerektiğini söyleyen Alpdağ ve Sevengül, “Esnaflarımız bir yandan kazanç elde edemez iken diğer taraftan da artan Bağ-kur ve SGK primlerini yatıramaz duruma gelmiştir. Devletimiz borç ertelemeleri yapmakta ancak geliri olmayan esnaflarımız biriken borçlar altında giderek ezilmektedir. Bu konuda devletimizden kalıcı çözümler bekliyoruz” dedi.

Öncüpınar Sınır Kapısı’nın ticarete açılmasının Kilis’teki istihdam sorununa bir nebze çare olacağını dile getiren yetkililer, “Yaya trafiğine açılır ise ticari hayat canlanacak ve böylece vatandaşlar rahatlayacak. Tarım arazilerinde üretimlerin artırılarak Kilis tarımı çeşitli projelerle yükselişe geçirilmeli, çiftçinin ürettiği direkt olarak halka arz edilerek hem çiftçi yüksek kazanç hem de vatandaşlar için hesaplı bir sistem oluşturulmalıdır. OSB Kilis için çok önemli. İstihdam sorununu ortadan kaldıracaktır. OSB’ye Kilisli iş adamlarının yatırım yapmaları sağlanmalıdır” dedi.

Başkan Vekili Sevengül ile Başkan Alpdağ, Kilis’te siyasi parti başkanları, milletvekilleri, belediye başkanı, kanaat önderleri ve sivil toplum örgüt yöneticileriyle beraber bir konsorsiyum oluşturulmasını sözlerine ekledi.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ