SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kilis, yeni hastanesinde hasta kabulünü Ekim ayında yapacak

Kilis, yeni hastanesinde hasta kabulünü Ekim ayında yapacak
Sosyal Medyada Paylaş

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut, Kilis’te yapımı devam eden Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki Mülteciler için AB Mali Yardım Programı (FRİT) kapsamında finanse ettiği Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaat sahasını gezdi.

KİLİS (İGFA)- Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut, Kilis’te yapımı devam eden Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaat sahasını ziyaret etti. Büyükelçi’ye saha ziyaretinde, Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Sağlık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Selami Kılıç ve Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası Proje Yöneticisi Helin Ruf Uçar eşlik etti.

337 yatak kapasitesi ve ileri teknoloji sağlık ekipmanıyla hizmet verecek olan 21 polikliniği ile hastanenin bölgenin sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak hastanenin inşaat sahasında incelemelerde bulunan Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Ekim ayında hizmete girmesi planlanan hastaneyle Kilis’teki sağlık hizmetlerinin çok daha güçleneceğini söyledi.

Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (CEB) Proje Yöneticisi Helin Ruf-Uçar, yeni hastanenin inşasına verdikleri önemi ve Sağlık Bakanlığı ile Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası arasındaki başarılı iş birliğini anımsattı. Suriyeli nüfusun Kilis nüfusunu geçtiğini belirten Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, sağlık hizmetlerinin eşit olarak verildiğini söyledi.
Hatırlanacağı gibi AB’nin Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı (FRIT) fonlarıyla (50 milyon euro) finanse edilen hastanenin inşaatı Mayıs 2019’da başlamıştı. 19 bloktan oluşan hastanenin komplekste hasta kabulüne 2021 yılı sonbaharında başlaması bekleniyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ