Reklam
Reklam>
Ajans Orhangazi Haber

Kilisli çiftçilere 11 milyon lira destek

Kilisli çiftçilere 11 milyon lira destek
  • Ekonomi
  • 03 Şubat 2021
  • 62 KEZ OKUNDU

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, organik tarım uygulaması gerçekleştirecek olan çiftçilere 2021 yılında toplamda 1.1 milyon liralık destek sağlanacağını söyledi.

KİLİS (İGFA) – Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, TRT Çukurova Radyosu’nda Muhammed Kale’nin hazırlayıp sunduğu “Akdeniz’den Toroslar’a” adlı programa canlı yayın konuğu oldu.

Mehmet Nuri Kökçüoğlu, biyolojik zararlıların kontrolünü sağlayan, toprağa zarar vermeden, üretkenliği artırarak, sağlıklı ürünler yetiştirmeyi amaçlayan Organik Tarım Uygulaması’nın önemi ve faydalarına dair açıklamalarda bulunurken, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bu uygulamayı kullanaarak desteklemeden yararlanmak isteyen çiftçilerin izleyeceği yol ve yapılması gerekenleri anlattı.

Çiftçilere çağrıda bulunan Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu;  organik tarım desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin, başvuru dilekçesini 29 Mart tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olduğu il/ilçe müdürlüğüne vermeleri gerektiğini söyledi.

Kökçüoğlu, Türkiye’de tek kurulu olan Kilis Organik Zeytin Üreticileri Birliği üyeleri başta olmak üzere bireysellerle birlikte toplamda 601 üreticiye 48 bin.dekar alana destekleme ödemesinde bulunulduğunu ve 2021 yılında 1 milyon 100 bin TL destekleme ödemesi yapılacağının öngörüldüğünü belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ