SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kilis’te CHP’ller esnafın sorunlarına çözüm istedi

Kilis’te CHP’ller esnafın sorunlarına çözüm istedi
Sosyal Medyada Paylaş

CHP Kilis Merkez İlçe Başkanı Ahmet Geloğlu, pandemi sürecinde işyerleri kapatılan ve bu nedenle mağdur olan esnafın sıkıntılarının giderilmesini istedi. İşletmelerin ve sektörün önerilerine yer veren CHP’liler, süreç içerisinde zarar görenler arasında olan esnafların da vergilerine af getirilmesini istedi.

KİLİS (İGFA) – CHP Kilis Merkez İlçe Başkanı Ahmet Geloğlu, pandemide en büyük sıkıntıyı vatandaşlarla birlikte hizmet sektöründe faaliyet gösteren restoran,  kafeterya, kahvehane ve kuaförlerin yaşadığına dikkati çekerek, halen işletmeleri kapalı olan bu sektörlerin dayanacak gücü kalmadığını söyledi. Önlemlerin adil bir şekilde alınması gerektiğini ifade eden Başkan Geloğlu, her türlü kontrol altında etkin bir denetimle restoran ve kafelerin açılmasının gerektiğini belirterek, işletme sahiplerinin kamuoyuna yansıyan önerilerini Kilis için de talep etti.

İşletmelerin önerilerine dikkati çeken CHP’liler, açıklamalarında, “Restoranlar bir an önce ”en sert tedbirlerle’ açılsın, alınan tedbirlere uymayanlar gerekirse kapatılsın. Müşteriler HES koduyla restoranlara giriş yapsın. Aşılamada yeme-içme sektörü çalışanlarına öncelik verilsin, risk en aza indirilsin. Hijyen kuralları en katı şekilde uygulansın burada tavize izin verilmesin. Masalar arası sosyal mesafeye dikkat edilsin, uymayanlar cezalandırılsın” dedi.

“VERGİLERE AF GETİRİLSİN, HACİZLER DURDURULSUN”

Pandemi döneminde en çok zarar görenler arasında olan esnafların sıkıntılarının giderilmesi gerektiğini kaydeden CHP İl Başkanı Ahmet Geloğlu, süreç içerisinde kapalı olan ve mağdur esnafın vergi ve SGK primlerine af getirilmesi ile kredi kullanan esnafların kredilerinin dondurulması ve normalleşme sürecine kadar hacizlerin durdurulmasını da istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ