Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

KİMİN MALINI KİME VERİYORSUNUZ

KİMİN MALINI KİME VERİYORSUNUZ
Sosyal Medyada Paylaş

CHP Açıkhava Tiyatrosu ve Şehit Erhan Öztürk Parkının Büyükşehir’e devrinin gündeme gelmesine tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, Amfitiyatro ve Şehit Erhan Öztürk Parkını yani Alis Park veya Eski Kavaklık olarak bilinen toplam 90 bin metrekarelik arazinin mülkiyetinin Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne devrinin Orhangazi Belediye Meclisine gündemine alınmasına çok sert tepki gösterdi. Orhangazilileri, perşembe günü yapılacak Belediye Meclisi oturumunu izlemeye davet eden Teke, “İlçemizin en güzel, en değerli yerlerinin mülkiyetinin Bursa Büyükşehir’e devri durdurulmalıdır. Bu arazilerin sahibi iken kiracı olmamak için, Orhangazili hemşerilerimizi perşembe günü Belediye binasına önünde toplanmaya ve hayır talebimizi dile getirmeye çağırıyoruz” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI BOL KESEDEN VAAT VERDİ, HİÇBİRİNİ YAPMADI”

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke’nin yaptığı yazılı açıklamadan satır başları şöyle:

“Daha önceki bir açıklamamızda Orhangazi Belediyesi yönetilemiyor, Belediye mi, Orhangazi Muhtarlığı mı belli değil demiştik. Görüyoruz ki, Orhangazi Belediyesi Büyükşehir’in bir dairesi gibi çalışıyor. Orhangazi halkının belediye başkanı olarak göreve getirdiği ama kendisine daire müdürlüğünü uygun bulan Sayın Bekir Aydın, seçim öncesi kitap bastırıp sayfalar dolusu proje vaat etti, hiçbirini hayata geçiremedi. Üstelik seçildikten sonraki ilk icraatı, elindeki yetkileri Büyükşehir’e devretmek oldu. Mezarlık işleri, evde bakım hizmeti gibi halkın direkt muhatabından hizmet alması gereken görevler Büyükşehir’e devredildi. Yeni mezarlığa hayvanlar girip zarar veriyor ama muhatap yok, önlem alan yok. Bursa Büyükşehir nereye yetecek, Bursa kent merkezine bile hizmet veremiyor ki! Kötü yönetim yüzünden kasası tamtakır kalan Büyükşehir’in bütün yatırımları yarım, çürümeye terk edildi. Büyükşehir Belediye Başkanının bitirebildiği tek projesi yok. Bazı yatırımlar da bakanlıklar eliyle yapılmaya çalışılıyor, onlar da yürümüyor. Hal böyleyken, Büyükşehir’in vahim durumu ortadayken, Orhangazi’nin kaderinin de bu başarısız Büyükşehir yönetimine bırakılması haksız ve mantıksız bir yaklaşımdır.”

“90.000 METREKARE ARAZİNİN NEDEN MÜLKİYETİ DEVREDİLİYOR?”

“Orhangazimizin turizm ve tanıtımı için en önemli yeri olan Merhum Hüsnü Tozkoparan başkanımızın diktiği çamlığı, göl piknik alanını bile Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne devreden anlayış şimdi de Efsane Belediye Başkanımız Merhum Turgut Ünlü’nün yaptığı ve ismini taşıyan amfitiyatroyu ve Şehit Erhan Öztürk Parkı ile hemşerilerimizin Alis Park veya eski Kavaklık olarak bildiği tam 90.000 m2 araziyi, yani Orhangazililerin özvarlığını Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne mülkiyeti ile birlikte devretmek istiyor. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, konuyu Orhangazi Belediye Meclisi gündemine almış bulunuyor. Bekir Aydın, Osmanlı dönemindeki bir milli eğitim bakanının ‘Şu okullar olmasa, maarifi ne güzel idare ederdim’ dediği gibi, ‘şu parklar, yeşil alanlar olmasa, belediye başkanlığı ne güzel yapılırdı’ diye düşünüyor olmalı.

O parklar, bahçeler, babanızın çiftliği değil. Babanızın çiftliğini bile olsa, mülkiyeti bu kadar kolay devredemezsiniz. Kişi olarak da, AKP Meclis Grubu olarak da, attığınız her adımın, aldığınız her kararın hesabını siyaseten Orhangazi halkına vermek zorundasınız. Kimin malını kime devrediyorsunuz? Orhangazi halkına sordunuz mu? Siz Orhangazi halkına sormasanız da ilk seçimlerde Orhangazi halkı sizden bunun hesabını çok ağır soracak, demedi demeyin!”

“MÜLKİYETİ DEVREDİYORSUN, NEDEN KİRA İHALESİNE ÇIKIYORSUN ”

“Sevgili Orhangazililer, bu konudaki ilginçlik bu kadar değil. Orhangazi Belediyesi, meclis oturumundan bir gün önce amfitiyatro yanındaki iki çay bahçesinin 3 yıllık kira ihalesine çıkıyor. Bir gün sonra ise Büyükşehir’e devretmek için meclise getiriyor. Önce kiraya verip, sonra da kiracısıyla beraber mülkiyetini Büyükşehir’e vermenin mantığı var mı? Kiraları neden Orhangazi Belediyesi Büyükşehir’e peşkeş çekiliyor, kimse ‘bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ demeyecek mi zannediyorlar?”

“ORHANGAZİ HALKINA AÇIK ÇAĞRI; MECLİS’E GELİN!”

“Orhangazi halkına açık çağrımızdır.

İlçemizin en güzel, en değerli yerlerinin mülkiyetinin Bursa Büyükşehir’e devri durdurulmalıdır. Bu arazilerin sahibi iken kiracı olmamak için, Orhangazili hemşerilerimizi perşembe günü Belediye binasına önünde toplanmaya ve ‘devire hayır’ talebimizi dile getirmeye çağırıyoruz.

AKP ve MHP’li Cumhur İttifakı meclis üyelerine de çağrımız var. Yanlıştan dönmek için henüz geç değil. Gelin Orhangazi’nin lehine bir karar alın. Bu yanlışa hep birlikte dur diyelim. Orhangazi halkının oylarıyla seçilmiş, görevi Orhangazi’ye hizmet etmek  ve ilçemizi daha güzel ve yaşanır bir kent yapmak olan belediye meclis üyeleri, bu işin siyaseti, grup kararı olmaz, yırtıp atın! Elinizi vicdanınıza koyup karar verin ve bu önergeyi oybirliğiyle reddedelim.”

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ