Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

KİRA FİYATLARI SON ÜÇ YILDA YÜZDE 52 ARTTI

KİRA FİYATLARI SON ÜÇ YILDA YÜZDE 52 ARTTI
Sosyal Medyada Paylaş

Türkiye’nin en önemli konut alım ve satış kuruluşları arasında yer alan bir internet sitesinin son 3 yıldaki konut kira artışları araştırması sonuçları açıklandı. Kurumun yaptığı açıklamada Orhangazi’de son 1 yılda kira artış oranları yüzde 29 olurken, son 3 yılda kira artış oranları da yüzde 52 oldu. Bursa ilçeleri arasında en yüksek kira artışları ise İnegöl’de oldu.

Türkiye’nin önemli konut alım satış ve kiralama şirketleri arasında yer alan Endeksa isimli firmanın son 3 yıldaki verileri baz alarak yaptığı kira artış oranları sonuçlarını açıkladı. Türkiye genelinde büyükşehirler başta olmak üzere önemli merkezlerde yapılan araştırma sonuçlarında Orhangazi’deki kira artış oranları da ele alındı.

Orhangazi’de son 1 yılda yüzde 29, son 3 yılda ise toplamda yüzde 52 artış söz konusu

Endeksa.com isimli internet sitesinde yayınlanan verilere göre Bursa’nın 17 ilçesindeki kira artış oranları da belirlendi. Belirlenen oranlara göre Orhangazi’deki kira artış oranları 17 ilçe içinde en düşük olan ilçeler arasında yer alıyor. Orhangazi’de son 1 yılda kiralardaki artış oranları yüzde 29 olurken, son 3 yıldaki kira artışları ise yüzde 52 oranında oldu. Bu verilere göre Orhangazi kira artış rakamlarında 17 ilçe içinde sondan 3.sırada yer aldı.

776 TL’den 1177 TL’ye çıktı

Şirketin araştırma sonuçlarına göre Orhangazi’de 2018 yılında 776 TL olan ev kirası, 3 yıl sonunda 2021’de 1177 TL’ye çıktı. Araştırma sonuçlarına göre Bursa ilçeleri arasında son 3 yıldaki kira artışları en yüksek gözlenen ilçe İnegöl olurken en düşük artış oranları ise Mustafakemalpaşa ilçesi oldu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ