SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kırşehir’de gelir kaybı desteklemeleri hatırlatıldı

Kırşehir’de gelir kaybı desteklemeleri hatırlatıldı
Sosyal Medyada Paylaş

Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, hükümetin pandemide gelir kaybına uğrayan esnaflara yönelik desteklemelerinin devam ettiğini belirterek, bu kapsamda devreye sokulan üç ayrı destek paketinin yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

KIRŞEHİR (Kırşehir Kısa Haber)

Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, esnaflara yönelik yapılan desteklemelere ilişkin önemli bilgiler aktardı.

Desteklerden birinin iş yerine kira ödeyen esnaflara yönelik olduğunu ve aylık 500 lira kira yardımının kira ödeyen esnaflar tarafından e-devlet aracılığı ile başvurularının yapıldığını söyledi.

Bir diğer destekleme olarak götürü usule tabi esnafın tamamı ile 30 iş koluna mensup esnafların yine e-devlet üzerinden başvurmaları durumunda aylık bin lira gelir kaybı desteğinden faydalanabileceğini ifade eden Müdür Dalgalı, bunun için de e-devlet üzerinden vergi kayıt belgesi ve IBAN numaralarının sisteme yüklenmesinin yeterli olduğunu kaydetti. 

Esnaflara yönelik açıklanan üçüncü ve son destek paketinin 2020 yılı içinde 2 bin TL üzerinde ciro kaybına uğrayan yeme içme işyerlerine yönelik olduğunun altını çizdi. Söz konusu yardımdan faydalanmak isteyenlerin başvurularını e-devlet üzerinden, e-devlet erişimi bulunmayanlar ise Ticaret İl Müdürlüğü’nden yapabilecekleri kaydedildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ