SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Kocaeli’de 18 bin 300 aileye su faturası desteği

Kocaeli’de 18 bin 300 aileye su faturası desteği
Sosyal Medyada Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin açıkladığı destek paketlerinden biri olan su faturası desteği karşılıkları, il genelinde 41 Su Nakit Kartlara yapılmaya başlandı. 18 bin 300 ailenin faydalanacağı destekle hesaplara toplamda her ay 915 bin lira yatacak.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, Büyükşehir’den sosyal yardım alan Kocaelililere su faturası desteği verecek. Başkan Tahir Büyükakın’ın talimatıyla gerçekleştirilecek olan destekten toplamda 18 bin 300 kişi faydalanacak. Destek kapsamında 41 Su Nakit Kartlara, 50 lira su parası yatırılacak. Toplam desteğin nakit karşılığı ise her ay 915 bin TL olacak. 12 ay boyunca sürecek olan destek toplamda 10 milyon 980 bin TL’ye ulaşacak.

İkinci Pandemi Destek Paketi’nde yer alan su desteği her ay düzenli bir şekilde vatandaşların kartına yatacak. Destek kapsamında 18 bin 300 ailenin hesabına toplamda 915 bin TL yatacak ve destek yalnızca su faturalarının ödenmesinde kullanılacak.

Hatırlanacağı gibi İSU Genel Müdürlüğü, 2020 yılı Haziran ayında gerçekleştirdiği olağan genel kurulunda öksüz, yetim, dul ve 65 yaş üstü yaşlı ve sosyal destek alanlar olmak üzere 9 bin 945 aileye yüzde 50 oranında su indirimi yapılmasını kararlaştırmıştı.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ