Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

“KORSAN TAŞIMACILIĞA ASLA GEÇİT VERİLMESİN”

“KORSAN TAŞIMACILIĞA ASLA GEÇİT VERİLMESİN”
Sosyal Medyada Paylaş

Servisçiler Kooperatifinden okulların açılmasına günler kala önemli uyarı

Orhangazi Servisciler Kooperatifi Başkanı Muhammet Ali Varlı, okulların açılmasına günler kala yaptığı uyarı ile korsan taşımacılığa dikkat çekti.

Orhangazi’de servisçi esnafının kazancını düşüren en önemli sorunlardan birinin korsan servis taşımacılığı olduğunu vurgulayan Orhangazi servisçiler kooperatifi başkanı Muhammet Ali Varlı  “Son zamanlarda izinsiz ve belgesiz servis taşımacılığı yapanlar, vergisini veren, ruhsatlı, alın teri ile çalışan şoför esnafımızın en önemli sorunlarından biri. Son dönemde pandemi ile birlikte yeniden artış gösteren korsan servis taşımacılığında özel araç sahipleri apartman ve sitelere broşürler dağıtarak servisçi esnafımızın kazançlarına göz dikiyorlar. Bu konuda  Denetimler artırılarak korsan servis taşımacılığa geçit verilmemeli” dedi.

“YURT İÇİNDE KORSAN SERVİSÇİ ÇOK”

Denetimlerin artırılarak korsan servis taşımacılığın bitirilmesi gerektiğinin altını özenle çizen Varlı “Şehir içinde korsan olarak çalışarak haksız kazanç elde eden ve vergisiz kazanca karşı mutlaka denetimler artırılmalıdır. Belgesiz ve izinsiz şekilde yolcu taşıyarak şoför esnafının ekmeğine göz diken çok fazla korsan servisçi  var. Kimisi servisçilik, kimisi de taksicilik yaparak, kayıtlı ve vergisini veren ve son dönemde oldukça çok şartlarda ayakta durmaya çalışan esnafımızın ekmeğini bölüyor. pandemi döneminde korsan taşımacılıkta yaşanan bu artışın önüne geçilmelidir” diye konuştu.

‘’DENETİMLER ARTTIRILMALI’’

Servis araçlarına yönelik denetimler arttırılması gerektiğinin altını çizen Varlı ‘Geçtiğimiz ait plaka satışı yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi sektörün hakkını korumak üzere güzergah izin belgesi ve çalışma ruhsatı bulunmayan servis araçlarına yönelik etkin denetim yapması için talepte bulunduk. ’Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yetki kapsamında olan personel ve öğrenci servis araçlarına yönelik başta Zabıta Daire Başkanlığı olmak üzere ilçe trafik ekipleri ve jandarma tarafından düzenli olarak denetim yapılmasını istiyoruz haksız rekabetin önüne geçilmeli servisçi esnafının Hakkı korunmalıdır. Dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ