Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

KÜLTÜR MERKEZİ’NİN YARISI NEREDE?

KÜLTÜR MERKEZİ’NİN YARISI NEREDE?
Sosyal Medyada Paylaş

İyi Parti ilçe başkanı İsmail Kaya’dan Kültür Merkezi hakkında sert tepki göstererek basın açıklaması yayınladı

İyi Parti ilçe başkanı İsmail Kaya, bir türlü tamamlanamayan Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili açıklama yaptı. İsmail Kaya Kültür Merkezi ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan defalarca tarih müjdesi aldıklarını ama hala projenin tamamlanamadığını belirterek, ayrıca Kültür Merkezi’nin ikinci etabı ile ilgili de bilinmezliğin sürdüğünü ifade etti.

İyi Parti ilçe başkanı İsmail Kaya 4 Nisan 2017 tarihinde temelleri atılan ve defalarca Ak Parti il ve İlçe belediye başkanlarının vaatlerine konu olan Orhangazi Kültür Merkezi ile ilgili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan bir tarih müjdesi daha aldıklarını belirterek, 7 Kasım 2018 tarihinde Orhangazi ziyareti sırasında ”2019 sonuna bitireceğiz” müjdesini veren Alinur Aktaş, 14 Aralık 2020 tarihli Bursa Büyükşehir internet sayfasındaki basın bülteninde yılan hikayesine dönen kültür merkezi için 2 yıl önceki açıklamayı değiştirme zahmetine girmeden noktası virgülüne aynı metni kopyala yapıştır yaparak sadece başlık ve bitiş tarihini değiştirerek ”2021 sonuna yetişecek” şeklide güncelleyerek ”müjdelerine” yenisini katmıştır dedi. İsmail Kaya, bu kadar mı peki, tabiki hayır diye sözlerini devam ettirerek, 26 Ocak 2021 tarihinde Orhangazi ziyareti gerçekleştiren Alinur Aktaş, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın mahçup duruşundan etkilenmiş olacak ki Kültür Merkezinin güzelliğinden bahsedip tarihi ”2021 Mayıs-Haziran aylarına” çekerek müjdesini tazelemiştir. Sayılı gün çabuk geçermiş. Son müjdenin üzerinden tam bir yıl geçti, tarih 24 Ocak 2022 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bu defa kişisel sosyal medya hesabından müjde veresi gelmiş ”Orhangazi İlçemizin kültür-sanat hayatına renk katacak merkezimizi 2022’nin ikinci çeyreğinde hemşerilerimizin hizmetine sunacağız inşallah dedi.

 

AKSAK OLDU, EKSİK OLMASIN!

İsmail Kaya sözlerini şu şekilde tamamladı; Artık bitiş tarihini sormuyoruz, belli ki sizin de kafanız karışmış ertelemekten. Soru net; Orhangazi Kültür Merkezinin yarısı nerede. Projenin diğer yarısının buhar olmasına izin vermeyeceğiz. Hem Orhangazi hem de Bursa Belediyesinin resmi sayfalarında, seçim kitapçıklarında boy boy resimlerini paylaştığınız Kültür Merkezinin vaat edildiği haliyle bekliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ