Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

KURALLARA KULAK ASMAYAN PAZARCILARIN TEZGAHI KAPATILDI

KURALLARA KULAK ASMAYAN PAZARCILARIN TEZGAHI KAPATILDI
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi kapalı pazar yerinde bulunan 3 tezgah vatandaşlara sorun oluşturduğu ve kurallara uymadığı için, Orhangazi belediyesi encümen kararı  1 hafta süre ile kapatılıp , tezgah açmama cezası verdi.

Orhangazi  Belediyesi kapalı pazar yerinde pazar kurallarına uymayan  3 pazar tezgahı işletmecilerini tespit edip uyarılarda bulundu. Kapalı pazar yerinde bulunan zabıta ekiplerinin ve görevli çalışanların uyarılarına kulak asmayan pazar tezgah işletmecilerine Orhangazi Belediyesi encümen kararı  ile 1 hafta süre ile kapatma cezası verip, tezgahların olduğu alana kapatma cezasını bilgilendiren pankart astı. Ceza alan pazar tezgahının alanına asılan pankartta ,”  Bu tezgah sahibi , pazar yeri kurallarına uymadığından,  ve pazar düzenini bozduğundan, Orhangazi belediye başkanlığı belediye encümenin aldığı karar ile kapatılmıştır.” yazıldı.

”Tertip pazaryeri yönetmeliği gereğince bir takvim yılında 26.madde deki suçları 2 ve 2 den fazla ihlal edenlere encümen kararı ile 1 hafta ile 4 hafta arasında tezgah açtırılamaz denmektedir.
Encümende 3 pazarcı esnafımızla ilgili yalnızca 1 hafta sergi açtırmama kararı aldı. Yönetmelikteki uygulama şekli de bu şekilde bez afiş, pankart şekilde uygulanmak duyurulmak zorunda.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ