SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Lüleburgaz Belediyesi’nden esnafa destek

Lüleburgaz Belediyesi’nden esnafa destek
Sosyal Medyada Paylaş

Pandemi sürecinde kapalı oldukları sürede kira almayan Lüleburgaz Belediyesi, açık olup faaliyetlerinde kısmen ve büyük oranda azalma olan kiracılarının yardımına koştu. Belediyeye ait işyerlerinde faaliyet gösteren ve kısıtlamalardan yoğun olarak etkilenen esnafa 80 oranında kira indirimi yaptı. Oto Galericiler Sitesi’ndeki kiracılara da yüzde 40 indirim uygulanacak.

KIRKLARELİ (İGFA) – Koronavirüs salgını nedeniyle kapanan ya da faaliyetlerini geçici olarak durduran kiracılarından kira bedeli almayan Lüleburgaz Belediyesi, yine kendisine ait iş yerlerinde kiracı olarak bulunup, faaliyetlerine devam eden esnafa can suyu niteliğinde olacak karara imza attı. Bu kapsamda belediye, açık olduğu halde korona virüs salgının ekonomik olarak büyük oranda etkilediği belediyeye ait iş yerlerinde büyük oranda kira indirimi kararı aldı. Lüleburgaz Belediye Encümeni’nce onaylanan karar 15 Aralık 2020 ile 15 Haziran 2021 tarihleri arasını kapsıyor.

Lüleburgaz Belediyesi bu kapsamda Kapalı Pazar yeri ve Semt Merkezi’ndeki kiracıların sadece paket servise dönmesi, yiyecek-içecek servis imkanı olmadığı için büyük ekonomik darboğaza girmesi nedeniyle, buradaki esnafa yüzde 80 kira indirimi uyguladı. Kiracılar, haziran ayına kadar mevcut ödemelerinin yüzde 80 oranında altında bir kira ödemesi gerçekleştirecek.

Bir diğer kira indirimi de Lüleburgaz Oto Galericiler Sitesi’nde uygulandı. Her ne kadar otomobil satışları devam etse de, Koronavirüs salgını nedeniyle sektör olarak büyük bir durgunluk yaşayan söz konusu kiracılara da yüzde 40 indirim uygulanması yönünde karara varıldı. Bu karar da 15 Aralık 2020 ile 15 Haziran 2021 tarihleri arasındaki kira ödemelerini kapsayacak.

 

 

 

Kapanan esnaftan o bedeller alınmıyor

 

 

 

Ayrıca Lüleburgaz Belediyesi, yine Aralık ayında aldığı karar doğrultusunda korona virüs nedeniyle kapanan iş yerlerinden de su bedeli, atık su, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve okuma ücreti almamaya başlamıştı. Bu durumdan faydalanan esnafın Lüleburgaz Belediyesi’ne bizzat başvuru yaparak su aboneliklerini iptal etmeleri yeterli olmuştu.

 

 

 

“Halkımızın yanındayız”

 

 

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Zor günlerden geçtiğimiz bugünlerde Lüleburgaz Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla halkımızın ve esnafımızın yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Bu örnek karara imza atan encümen üyelerimize teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayla bu zor günleri kısa süre içinde aşacağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ