SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Malatya esnafından ‘vergi erteleme’ tepkisi

Malatya esnafından ‘vergi erteleme’ tepkisi
Sosyal Medyada Paylaş

Küresel salgın dolayısıyla geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilen işyerlerinin vergilerinin ertelenmesine ilişkin uygulamada mağdur esnafların listede yer almaması Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin tepkisine neden oldu.

MALATYA (İGFA) –  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, salgın nedeniyle geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilen işyerlerinin vergilerinin ertelenmesine ilişkin uygulamada mağdur esnafların listede yer almadığını belirterek, “Karar verenler ya esnafın durumunu bilmiyor ya da Anadolu’da olup biteni görmüyorlar” dedi.

Birlik Başkanı Şevket Keskin, yazılı yaptığı açıklamada, küçük esnaf ve sanatkarların tamamının salgından mağdur olduğuna dikkati çekti. Esnafların değil vergilerinin ertelenmesi hiç vergi alınmaması gerektiğini kaydeden Keskin, “Aslında bu esnaflarımızın değil vergilerinin ertelenmesi, hiç vergi alınmaması gerekiyor. Karar verenler veya karar alanlar esnafın durumunu bilmiyor, Anadolu’da olup biteni görmüyorlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu konuda eksik bilgi verildiğine inanıyorum.  Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın bu konuya el atmasını ve müjde vermesini bekliyoruz, bu konudaki inancımız sonsuz” diye konuştu.

Keskin, yazılı açıklamasında son olarak, pandemi sürecinde doğrudan zarar gören esnaf ve sanatkarların ve yanlarında çalışanların Sosyal Güvenlik Prim ödemeleri ile vergi, elektrik, su, doğalgaz fatura bedellerinin bir yıl süre ile faizsiz ertelenmesini talep etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ