Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Malatya TSO’dan yapılandırma uyarısı

Malatya TSO’dan yapılandırma uyarısı
  • Ekonomi
  • 03 Şubat 2021
  • 100 KEZ OKUNDU

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Üyelerimize sunduğumuz aidat borçlarını yapılandırma imkânı 28 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek” dedi.

MALATYA (İGFA) – Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda aidat borçlarına yapılandırılma süresi devam ediyor. Oda üyeleri, aidat borçlarını 28 Şubat 2021 tarihine kadar yapılandırabilir.

Yapılandırmanın detayları hakkında bilgi veren Başkan Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Türkiye’de Koronavirüs vakasının ilk görüldüğü 2020 yılının mart ayından itibaren uygulanan bazı tedbirlerin başta küçük esnaf olmak üzere bütün iş dünyasını derinden etkilendiğini dile getirdi.

MTSO olarak yaşanan bu süreçte başta üyeler olmak üzere, Malatya iş dünyasının yaşadığı sorunların çözümü noktasında gerekli adımları atarak çeşitli desteklerin sağlanmasında öncülük ettiklerini kaydeden Sadıkoğlu, “Kamu alacaklarının yapılandırılmaya başlamasıyla birlikte, MTSO olarak bizde üyelerimize biriken aidat borçlarını yapılandırma imkânı sunduk. Kamu alacaklarının yapılandırma süresi 1 Şubat 2021 tarihi itibariyle sona erdi. Ancak, odamızın yapılandırma süresi devam ediyor. Üyelerimize 31 Ağustos tarihi öncesine ait Oda aidat borçlarının faizlerinin silerek, anaparanın peşin veya 6 eşit taksitle yapılandırılmasını sağlıyoruz. Pandemiden dolayı oluşabilecek yoğunluk sebebiyle son başvuru süresi 28 Şubat’a kadar uzatıldı. Oda üyelerimizin bu tarihe kadar başvurmaları halinde mevcut anapara borçlarını peşin veya 6 aya kadar yeniden yapılandırarak ödeyebilecek” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ